şükela:  tümü | bugün
  • rakı gibi ülkemizde abartılan, balon öğün kahvaltı. kahvaltı ile bünyeyi yorup, hantallaştırıyoruz bence. yarı açlığın verdiği zihin açıklığını doygunlukla körlüyoruz. öğleye kadar birkaç saat sabredip direkt öğle yemeği ile güne başlamak daha mantıklı ve sağlıklı geliyor bana.
  • görece haklı iddia. bünyeyi hantallaştırdığı için kahvaltıyı ben de sağlıksız buluyorum. dana yemeyi bıraktım, düzeldi.
  • gereksiz olmasa da sadece bilinenin aksine çok kuvvetli alınmaması gerektiğini düşündüğüm öğün. normal olsa en iyisi, öğle de normal, akşam yemeği ise hafif yense en iyisi olur kanımca, hem kilo vermesi de kolaylaşır bu sayede.
  • manyak mısınız ulan siz kahvaltısız olur mu diyip kestirip atan da var elbette...
    diğer yandan bununla ilgili farklı görüşler var aslında!

ama kahvaltı fetişinin dünyaya 20.yy'ın ilk çeyreğinden sonra amerika'daki mısır gevreği şirketleri tarafından yaratıldığı bu görüşler içerisinde bence en dikkat çekici olanı.

şimdi "bazı" kardiyologlar arasında bir bakış açısı var.
    diyorlar ki, arkadaşım 16 saat aç kalacaksınız. bunu yaparsanız lizozomlar hücrelerinizi temizler ve nefis bir detoks yaparsınız. bunu da normal insanın gündelik temposuna uyarladığımızda sonuç olarak kahvaltı öğününün çıkarılması gerektiğini buluyoruz.

önümüzdeki dönemin ciddi tartışmalarından birisi olabilir bu.
    kardiyologlar ve beslenme uzmanları açıklasın.
  • gayet gerekli efendim.

özellikle akşam kahvaltıları en gerekli lezzetlerden biridir yaşam için.
  • abartmadığımız sürece tabii ki gerekli bir öğün, saçmalamayın lütfen!

ha tabii tercih ve bünye meselesi. sonra gelsin toplu taşımalarda ayılıp bayılmalar, kan şekeri düşüklüğü sonucu kendinden geçmeler.

kahvaltı önemlidir vesselam.