şükela:  tümü | bugün
  • bir realite. kahvalti ve mutluluk bence over rated gereksiz bir tanim. kahvalti gunun en siradan ve luzumsuz ogunu.
  • bence de tam tersi.
    yüksek endorfin kaynağı.
    hele bol protein içeriyorsa... birde tavşan kanı çay.
    ya offf acıktım işte, daha bu saatte.
  • tamamen küfür yemek için açılmış bir başlık. de siktirilee
  • tam tersini dusunuyorum. yukarida da yazilmis. sabahlari vucut endorfin ve serotonin salgiladigindan daha mutlu oluruz.
    serotonin sabahlari gun dogarken artiyor geceleri biz uyurken olusan melatonin ise bu saatlerde azaliyormus.
    birde bugun cok iyiyim demek serotonini daha da artiriyormus.
    bence kahvaltida neseli olunur ama birazdan ise gidilecek ve asik suratli sef görulecekse kahvaltida mutlu olmak biraz zor
  • muğla'da kahvaltı konseptli bir salonun bilboardlarında okumuştum cemal süreyya imzalı kahvaltı ve mutluluk teorisini.
    inanıp gittiğim ve sıradan serpme bir kahvaltıya 26 kaat bıraktığım an kafaya balyozu yedim.
    yanlışın var cemalim.
  • bal-kaymak varsa başka
  • yemek yemek sizi her zaman mutlu eder. sabah kahvaltısı da uyku sırasında düşmüş olan kan şekerinin düzene girmesi, midenin ve bağırsakların çalışmaya başlaması açısından oldukça önemlidir. kahvaltı yapmayan insanların vücutlarındaki yağlanma daha fazla olur. kahvaltı yapmayan insanlarda obezite ve şeker hastalığı görülme riski çok daha yüksektir.

poğaça, simit gibi şeyler kahvaltı değildir. kahvaltınızda protein ve tam tahıllı ekmek olması gerekir. haşlanmış yumurta, beyaz peynir, tam tahıllı ekmek kahvaltı için idealdir.

kahvaltı uzun vadede sağlıklı kalabilmeniz için edinmeniz gereken en önemli alışkanlıklardan biridir.

işe geç kal, kahvaltı et. kahvaltı etmezsen emekli olduğunda her gün hastaneye geç kalırsın.
  • sabah uyanmak, uyanabilmek ve üstüne de doyabilmek mutluluktur. her sabah milyonlarca insan sabah uyanamıyor ve biz de uyanamayabiliriz. ve her gün milyonlarca insan sabah uyansa bile aç kalabiliyor. bu yüzden kahvaltının mutlulukla kesinlikle bir ilgisi olmalı. hem uyanmaya ve hem de doymaya dair bu duyguyu cemal süreya ne güzel ifade etmiş.