• özellikle haftasonu ise kesin tersten kalkmıştır.
  • varsa beni bulmasını istediğim kadındır diyecekler gelir şimdi.
  • dışarıda parayla yapılan kahvaltı bana da çok gereksiz geliyor. iki domates, üç peynir olacak yine önümüzde.

parayla bir şey yiyeceksem bu et ve türevleri olur sadece.
  • annelerimiz dışında ben görmedim. belki anne olunca yüklenen bir özellik.

illa ki bu kahvaltı dışarda yapılacak serpme adı altında olacak. ya illa ki yapılır yapılır da sürekli olmaz heralde. çevremde de görüyorum ulan adam diyor ki "sevgiliydik hadi o zaman beraber vakit geçirmek için dışarda kahvaltı yapıyorduk. şimdi evlendik aynı evdeyiz yine her haftasonu dışarda kahvaltı yapıyoruz. "
  • varsa, nesli tükenmeden koruma altına alınmalıdır. sayıları hızlıca artırılmalıdır.
  • dışarıda kahvaltı gerçekten çok kalitesiz oluyor. kaskatı yumurtasıyla, tavuk salamı sucuğuyla, eritme peynirleriyle kesinlikle aldığı parayı hak edilmeyen bir hizmet sunuluyor. evde kahvaltı her zaman daha güzeldir.

edit: merak edenler için evde hazırlamış olduğum tek kişilik kahvaltı tabağı örneklerim buyrunuz.

tam bir keyif pezevengiyimdir evet.
  • canımın içidir. az önce sarımsaklı ekmek yapmış ihya oldum efem.
  • kendisi için menemeni yapıp, ekmekleri kızartıp, çayı demleyip, sofrayı kurup alnından öperek uyandırmak istediğim hanım kızdır.

tc3301in kendisiyim, ara beni bul.
  • dışarda kahvaltıya vereceğimiz parayla iki kilo et alır,akşama da mangal yaparız diyen kadın candır.
  • öyle bir kadın var ama umutlanmayın, o zaten beni buldu.

modern zamanlarda, büyük şehirde yaşayıp, belli bir gelir seviyesinin üzerine çıkıp haftasonları hala evinde eşiyle/ailesiyle kahvaltı yapmaktan hoşlanan kaç kişi vardır bilmiyorum ama biz öyleyiz. mesele daha ucuz olması değil, çok daha güzel olması.

geçenlerde bir gece evde otururken eşim, "bu pazar van kahvaltısı yapalım mı?" dediğinde şaşırdım ama "madem istiyorsun yapalım" diye cevap verdim. sonra aradı-taradı doğru düzgün bir yer bulamadı, internetten ve çok güzel yorumlar almış bir yer yani. sonra aradan üç-beş gün geçti, bir cumartesi gecesi, " yarın beşiktaş'ta kahvaltı yapalım" dedi. yine aynı şekilde hissettim ama saflık bende ya bu gariplikten bir şey çıkarmadım ve "olur" dedim. hatta "pişi yeriz" diye de ekledim.

ertesi sabahı evde yatakta yuvarlanma, tepinme, geç kalkma, kalkarken mızmızlanma, pejmurde bir şekilde ortalıkta dolanma gibi bilimum en güzel keyifleri bırakıp, hızlıca duş alıp beşiktaş'a doğru yola çıktık. hatta bir ara o kadar "hadi hadi" diye dürttü ki hatunum beni, "sen önden git istersen" deyiverdim. beşiktaş'ta ışıklarda karşıya geçmeyi beklerken yanımızdaki genç çift de kahvaltıcıda yer bulmaktan bahsedince, "haklıymışsın koşturalaktan gitmek lazımmış" diye de konuştuğumuzu hatırlıyorum.

neyse geldik, acele ederek, beşiktaş kahvaltıcılar sokağına, ben karşıya geçtim, eşim yine elinde telefonu, bir şeylerle oynuyor. ben yolun karşısındayım ve herhalde aradığı bir kahvaltıcı var diye düşünüyordum ki beni yanına çağırdı. uflaya puflaya karşıya geçip yanına gittim ve noldu derken birisi arkamdan bana dokundu, dönünce koca burunlu, gözlüklü bir genç adam bana merhaba dedi. ara sıra oluyor, danışmanlık ya da eğitim verdiğim yerlerden beni tanıyan çıkıyor, sağolsunlar, selam veriyoruz ve iki kelime hoş beş ediyoruz. ben de merhaba deyip eşime yüzümü döndüm ki aklım yerine geldi: bu herif benim amerika'da yaşayan oğlumun ta kendisi! ufff, bu nasıl bir sürpriz! sarıldık, öpüştük, hemen güzel pişi ve peyniri olan bir yere girdik ve nefis kahvaltımızı, eğlenerek yaptık.

meğersem, benim oğlan iş icabı afrika'da bir konferansa giderken bileti thy ile istanbul üzerinden almış ve araya da 2 gün koymuş. benim gideceğinden haberim var ama böyle bir görüşmeden bahsetmedik. arkadaş, benim hatunumla da haberleşip, bana böyle bir komplo kurmuş. "sen onu bir yere getir ve ben orada karşısına çıkayım" komplosu.

nefis oldu tabikisi. kıştı ama hava güzeldi ve bol bol gevezelik yaptık. üsküdar motorunda üstte oturup 10 dakikalık keyif de nefisti vs.

işte hatunum hafta sonu dışarıda kahvaltı yapmak isterse, muhtemelen böyle bir durum vardır. aksi taktirde ben gider simit alırım ve muhtemelen bir film açıp seyrederek evde kahvaltımızı yaparız.
hesabın var mı? giriş yap