şükela:  tümü | bugün
  • yeşil çekirdekten kavurup, çekirdek olarak ya da çekilmiş olarak kahve satan esasında toptancı olan bir "kahveci". jamaica kahvesi de yeşil çekirdek olarak mevcut, jamaica pahalı bir yöresel kahvedir, yaklaşık olarak 100 gr'ı 100-200 tl arasındadır. kendi harmanları olan türk kahvesi hafif, gastrit/ülseriniz varsa mideyi ağrıtmayan cinsten; özl-el harman türk kahvesi; yemen mocha, brazil, colombia, ethiopia (habeşistan) kahvelerinden harmanlanmış. yöresel kahvede çok fazla çeşit var, yerleri kavacık'tan çavuşbaşı'na giderken yol üstünde solda.
  • taze kahve kavurup, kargolayan pek çok firma denedim. açık ara farkla en memnun kaldığım firma. her ay bir kaç paket söylüyorum, her zaman aynı tutarlılıkta hizmet alıyorum. arada sırada bir kaç paket'te hediye gönderiyorlar.
  • ilk siparişimi verdiğim online çekirdek kahve satan firma.

dün harman kahveleri ve bir kaç yöresel kahve ile birlikte bir tane de frenh press sipariş etmiştim. bu sabah, 100 tl üzeri alışverişlerde french press hediye diye mail atmışlar bende haliyle telefon ettim, dünkü siparişin iptali talep edip bu kampanyadan faydalanmak istediğimi belirttim. güzel bir jest yaparak bir yöresel kahveyi biz size hediye gönderelim sipariş iptali ile uğraşmayalım dediler.

yaklaşık 30 tl'lik jesti çoğu kişi küçümseyebilir ama benim burada belirtmek istediğim, müşteriyi yolunacak kaz gibi görmeyip aksine hediyeler göndererek olumlu yönde şaşırtan firma olmasıdır.

umarım kahveleri de iyidir , dört gözle bekliyorum.
  • dün sabah vermiş olduğum siparişi bu sabah elime ulaştıran firma.

teslim ile ilgili tüm süreçler hakkında mail ile bilgilendirmeleri de yaptılar. memnun kaldım diyebilirim.
  • siparişlerimle ilgili şimdiyen kadar beni pek mutlu etmiş internet sitesi.

çok defa sipariş verdim. önceleri kavurma derecesini seçebiliyorduk, artık standart bir kavurma derecesi belirlemişler ve seçme fonksiyonunu kaldırmışlar. neyse, böylesi de iyi. zira kahve seçenekleri çok fazla ve şimdiye kadar denediğim kahvelerin kaliteleri hakkında olumsuz bir laf edemem.

umarım bu kalitede çalışmayı sürdürürler
  • fiyatlara baya bi geçirerek üzdüler.

yani tamam euro dolar falan da 32 den 40 tlye de çıkılmaz ki. kilosu 160 tlye geliyor ki çok abiler çok. (kiloluk alınca 130 a veriyor zaten. yani 30 tllik fark anormal)

birayı rakıyı otu boku evde yapıyoruz zaten. yakında yurtdışından yeşil çekirdek getirip kendimiz kavuracağız herhalde bu kahveyi de. gidişat ciddi ciddi o yönde. araştırıyorum.