1. izmir'de ilk olarak forum bornova'da gördüğüm kahve dükkanı. zincir midir bilmem ama kahve diyarı, kahve durağı'ndan sonra bir sonrakinin adı kahve duası olsun bence. dua mua zamanının trendini de yakalamış olur. şu kahveciler patladı patlayalı iyice bokunu çıkardılar. dur bi telifini alayım ben şunun.

büdüt: sevgili lost aci soyler'in uyarısıyla düzeltiyorum; patentini satın alan bir kişi yeniden isim vermiş, küçük park'takinin de adı derya olmuş.
  2. küçükparkta da bulunan imitasyon isimli kahveci. *
  3. bornova'da iki tane şubesi bulunan kahveci. bu iki yer daha önce kahve diyarı idi. fakat kahve diyarı'nın isim değiştirip kahve deryası olduğunu düşünmeyin zira izmir'in muhtelif yerlerinde* kahve diyarı duruyor.

dün tabelasında kd yazmasına bakarak kahve diyarı diyerekten girince anladım olayı. düne kadar böyle bir kahveci olduğundan haberi bile yoktu. filtre kahve almaya kalkınca dışarıya kahve vermiyoruz dediklerinde, iyi de çankaya şubenizden almıştım daha önce dememle anlayabildim olayı. kahveleri nasıldır ne değildir bilemiyeceğim fakat dediğim gibi kahve diyarı ile alakası yok buranın. bu apayrı bir zincir.
  4. kahve diyarının sahibinin kardeşi olan şahsın kahve diyarından ayrılıp da kurduğu kafe zinciri. mevcut kahve diyarlarının bazılarının kahve deryası olmasının sebebi budur.
  5. istanbul'daki tek şubesi tuzla'dadır. çay 2.5 tl, kola 5 tl dir.
  6. kahve diyarı'nın sahibinin, diğer 2 kardeşinin -söylentiye göre- aralarında sorun olduktan sonra, diyar'ı bırakıp derya ile zincir kurmaya devam ettikleri yer. sanıldığı gibi kahve diyarı çakması değildir.
  7. adana'daki şubesi serdar ortaç çalmaktadır. yorum yapmıyorum daha fazla.
  8. konak iskele üzerinde bir adet çavo çekim merkezidir. yan tarafındaki mekanda lorke lorke çalar bunlar kalkar halay çeker falan filan. gece 20:00den sonra pek tavisye etmiyorum o yüzden

kahve deryası hakkında bilgi verin