şükela:  tümü | bugün
 • çakma*** kahve dünyası görünümlü mağaza.

  izmir kordondaki şubesi bomboş dükkanda altı kişilik masamız yok diyecek kadar mal çalışanlara sahip. iki masa birleştirip iki sandalye çekmek zul geliyor* ordakilere. hayır para kazanmak istemiyosan açma kardeşim tükkanı, madem açtın elit olacam diye artistlik yapma,ağzını burnunu yamultup yerimiz yok maalesef deme.

  *
 • kahve dünyası çakma starbucks ise kahve diyarı'da çakma kahve dünyası'dır. yani çakmanın çakması. ama afyonkarahisar'a standartların üzerinde bir kahveci açaraktan gönlümü şimdilik çalmayı başardılar. bu arada logoları starbucks'dan esinlenme.
 • başka yerlerde durum nasıl bilmiyorum, ama izmir alsancak'taki mağazaları ilk başta bildiğin "kahve dünyası" idi. sonra bi gün bi baktık kahve diyarıolmuş. yani tam bir çakmalık söz konusu değil gibi sanki.

  bir başka şubesini de karşıyaka yalı'ya, dandik agora'nın 500 metre ilerisine açmak üzere. beklemedeyiz.
 • kahve diyarı ve türevlerinin sivas'ta artışa geçmesiyle birlikte, akşam muhabbetlerimizin mekanı olmuştur. kahverengi koltuklarını ve tavandan sarkan kırmızı süslü topları alıp eve götürmek istiyorum. ama yok tuvaletlerinin dar olması konusuna değinmeyeceğim *. dün akşam da dünyaca ünlü bir sanatçıyı ağırlamaktaydı ki sormayın. * *
 • her gittiğimde masaya gelen tüm draje kahveleri yediğim mekandır ki sivasta buraya anlam kazandıran, sıcak kahve yudumunu sohbetiyle birleştiren biri vardır ki dünyaca ünlü sanatçıyı* birlikte görmüşlüğümüz doğrudur*
 • izmir bornova küçükparkdaki şubesinin açılışında bizden hesap almamış yer, daha filtre kahvesini tutturamamış, fondüsü de biraz daha bitterimsi çikolataya sahip. neyse filtre kahve kalibrasyonunda kendilerine yardım edeceğim yer sanırım, komşuyuz ne de olsa, işten gelip aşşada kahve pipo keyfinden sonra eve yorgunluğu atmış bir biçimde eve çıkmak hoş olacaktır.
 • yakinda buca heykel'e sube acacak olan kahveci. buca icin buyuk, izmir icin kucuk adim.
 • ikram ettikleri kahveli çikolata drajeleriyle bizi mest eden mekan. hem çikolata yiyor hem çekirdek çekirdek kahve götürüp kafeine boğuluyorsunuz, bambaşka
  cheese cake leri de lezzetli, kahveleri de güzel, diğer üçkağıtçı kahve evlerine* gitmektense burası çok daha iyidir
 • daha önce yazılanlarla aynı mı bilmiyorum ama göztepede minibüsyolu üzerinde de bir adet bulunan yurdum insanının çakma iş yapma hevesinin çok sağlam bir örneği. yani kahveci aç tabi iyi pazar ama kardeşim neden çalıyorsun insanların yaptığını? ulan adını yazdığın font bile aynı be kahvesiz kalasıca! tutunamazsın inşallah da gidersin gözümün önünden. her otobüse minibüse bindiğimde seni orada görüp sinirlenmemiş olurum ben de. cıx cıx cıx.
 • dün gözlemleyebildiğim kadarı ile kahve dünyasından en büyük farkı çay satıyor oluşudur.