• turk kahvesi yapilir, fincana konulur lezzetle icilir ters cevirilir sogumasi beklenir ve fincanin icine bakilmaya baslanir... kimi insanlar karsindaki hakkinda bildikleri en ufak bilgilerden ustu kapali sallamalar yaparlar.. mesela annesi hastadir.. bi yol var ucundada mutluluk görüyorum, biri o mutlulgun orda seni bekliyor bi akraban yada bi dostun olabilir felan... kimileride harbi tutturuyor derler ama hic rastlamadim.
  • fal bakanin fal sahibi hakkindaki bilincalti beklentilerini ortaya cikarmak acisindan yararlidir.
  • kahvenin fincanda andigi $e$itlere bir anlam katmaya calismak
    kimine görede (bkz: kicindan uydurmak)
    (bkz: kahve fali replikleri)
  • çeşitli şekillere bakarak konsantre olup, (kahveye de gerek yoktur, sadece işi kolaylaştırır) karşısında duran insanla telepatik bir bağ oluşturarak o kişinin genellikle geçmişini (yaygınca gelecek için düşünülmektedir) okuyarak başına gelmiş olaylar hakkında sembolik ifadeleri söylemek veya mizaç tahlillerinde bulunma eylemi. çok bir bilimsel açıkladım fakat olay bundan ibarettir.

(bkz: geleceği görmek)
  • bir kezinde kahve falına baktığım hamile bir bayanın henüz kendi kocasına bile söylememişken fincanda gebe kedi gördüğümü söyleyerek kendisini çok şaşırttığım süper medyum-ötesi araç
  • bazi insanlarin inanilmaz bi sekilde bakabildikleri, bazi durumlarda size isim bile sayabildikleri aktivite
  • isteyerek bakıldıgında pek enteresan sonuçlar dogurabilen aktivite.
  • bir daha asla asla asla deme dediğim olay..ne kötü şey çıkarsa tutuyor..kahve telvelerine göre bakılan fal..eğeraz kahve ile yapılırsa sıkıntı çıkmıyor ona göre..
  • (bkz: turk kahvesi) * *
  • osmanlidan bugune kadar kulturumuzde yer etmis ama tabii ki oldukca degismis, yeri gelince kahve sevmeyen insanlara kahve bile icirten fal turu. osmanli zamaninda fal baktiracak sahislarin her birine farkli bir fincan verilirmis ve de fala bakacak olan sahsiyet ayri bir odada oturur ve de hangi fincanin kime ait oldugunu bilmezmis. fala bakarken de simdi mavi cicekli fincana bakiyorum falan deyip baslarmis anlatmaya. aslinda isin raconu budur, kimin falina baktigini bilmeyeceksin, cok ilginctir ki tanimadigin insanlarin falina da daha iyi bakar, daha cok seyi bilirsin.
hesabın var mı? giriş yap