şükela:  tümü | bugün
  • bir kızla bakışıp gaza geldikten sonra yapılan ve sonucunda %90 reddedilen eylem.
  • (bkz: her lafa bir mana yüklemek)

sadece arkadaş olarak gördüğünüz insanlarla da kahve içilir. kahve içme teklifini kabul eden birinin hemen hoşlandığı kanısına varmak ne kadar doğru, o tartışılır.
  • gümülcinedeyseniz ve çarşıda bir tanıdığınızla karşılaşırsanız teklife gerek kalmadan kendiliğinden gelişen olaydır,herhangi bir teklifte bulunmanız gerekmez,eğer kahve içmeye vaktiniz yoksa o zaman bunu belirtmeniz gerekir.zaten gümülcine de bir kahve teklifini geri çevirmeniz için önemli bir mazeretinizin olması gerekir ki tek geçerli neden bir devlet dairesinde önemli bir işinizin olmasıdır ve öğlen saat onikiden önce halletmeniz gerekir yoksa işiniz yarına kalır.hastalık,kahve içmeme sebebi olarak kabul görmez aksine buralarda kahve ilaçtır.
  • hoşlanmaymış, yürümeymiş, vesaireymiş şeklinde abartılmaması gereken eylem.

öyle bir niyetiniz varsa veysel karani'de haşlama yemeye davet edin.*

(bkz: sevebilme ihtimali)
  • ishalseniz yapmayin bence.
  • bir hafta önce, öncesinde çok da muhabbetimiz olmayan bir hanıma yönelttiğim tekliftir.

şaşırdığım tarafı yönelttiğim tekliften sonra çok düşünmeden olur demişti. ama tabi daha sonrasında beni ekeceğini gayet iyi biliyordum. beklediğim oldu ve "ya aslında benim maslak'a gitmem gerekiyor" diye başlayan bir cümle kurdu. sonrası malum.