şükela:  tümü | bugün
 • kötü besleniyordur, stres altındadır, tam olarak dinlenemiyor ve uykusunu alamıyordur. norma bir insanın uyanması için yüzünü yıkaması gerekirken başta saydıklarım yüzünden güne yarım litre kahve ile başlamak ancak işe yarıyor.
 • kahve kupasını iki eliyle tutar.
 • (bkz: afyonu patlamamak)

  beni tarif eden tanimlama. resmen kafam hafifliyor son yudumlara dogru. aliskanlik diye tanimlamak daha dogru olur.
  sirf bu sevdam yuzumden calistigim departmanda bir adet filtre bir adet turk kahvesi olmak uzere iki adet kahve makinasi vardir. koca isyerinde starbucks gibi kokan tek departman olarak nam salmistir.
 • geçtiğimiz günlerde fırat budacının hakkında çok güzel bir yazı yazmış olduğu insan. bu tarz ünvanları almak kolay değildir, tonla kahve içmek, her sabah bu misyonu hatırlayarak uyanmak, hiç içinden gelmezken insanlara ters davranmak (ay bırak şunu kahvesini içmeden bulaşma) ve lekeli dişlere sahip olmayı göze almak gibi fedakarlıklar gerektirir.
 • askere henüz gitmemiş türk erkeği sanrısı.

  sabah 07:00'deki ilk içtima ile sona erer..
 • yaptığını modernlikle ilişkilendirmeyen insan. zira benim dedem, vefatına kadar, her sabah kahvaltı sonrası türk kahvesini içmeden kolay kolay konuşmaz, sorulan sorulara cevap vermez, kısaca açılamaz, uyanamaz ve işe gitmezdi. esas modernizm eleştirisi yapanların algısına bakmak lazım. kahvenin bir tek latte olduğunu ve onun da starbuck'ta satıldığını sanmak,...vay anam. http://www.fanpop.com/…tle/starbuck-wallpaper-photo
 • sabah sabah kimsenin şekle şemale takılıp hayata geçiremeyeceği bir şey sanırım kahve içmek. çünkü çoğu kişi kahve içene "sabah sabah nasıl içiyorsun şu kahveyi" diyerek tıpkı sigarada olduğu gibi zıkkım muamelesi yapar. belki şöyle 90'ların başlarında filan, daha hazır kahve yeni yaygınlaşmaya başladığında, evvelden izlenen amerikan fimlerinin etkisinde kalmış bazı tipler "çok pis kahve içer, kupamı bırakmam" diyerek havalı olduğunu sanmıştır ama artık köy kahvesinde geçen nescafe reklamı bile yapıldıktan sonra bir anlamı kalmadı bu havaların. kahve sevilen, alışılan ve ihtiyaç duyulan şahane bir içecektir sadece.
 • bu insanı "ya modern görünmeye çalışıyor yeaeaea" diye eleştiren adamların türkçe bilgisi ciddi şüphe uyandırır.

  (bkz: kahvaltı)*