şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gunluk e-gazete. ozellikle editorun yazilari sabah kahvenizi icerken keyifle okuyacaginiz turden. gune keyifle baslamanin yollarindan biri. lakin tadimlik siir bolumunde yayimlanan siirler pek basarili degil, bir de yazim kurallarina daha dikkat etseler pek guzel olacak zira bunca basarili bir sey yapan adamlarin her sey'i birlesik yazmalari, herkes'i z ile yazmalari goze daha cok batiyor.
 • bir iskender pala kitabı.

  "bir kahve molasından meram, bir çift sözdür ki, o söz ruhumuzu dinlendirsin, dimağımızı sarhoş etsin. hani denilmiştir:

  gönül ne kahve ister ne kahvehane
  gönül sohbet ister kahve bahane

  bu kitabın içindekiler de bir kahve molasında okunabilecek, belki okumayı eğlenceye dönüştürebilecek küçük hikâyeler, hatıralar, nükteler ve bercestelerden ibarettir. bu satırlar arasında verilecek bir kahve molasında, yahut bir kahve içiminde olsun açılacak bu sayfalarda geçmiş zamanların neşeleri ve sevinçlerini, hüzünleri ve acılarını görmek, hissetmek, yaşamak ve ibret almak, kahve tadında lezzetlerle tanışmak pekala mümkündür. ve biz onları keşfettiğimiz vakit adını tarih koyarız."

  (arka kapaktan)
 • 17 nisan 2002'de yayın hayatına başlamış günlük e-gazetedir. tadımlık şiirler bölümünde oldukça vasat şiirler vardır gerçekten. (benim bir şiirimi bile yayınlamışlardı vakti zamanında, o kadar diyorum...) editörün yazıları ile "işe yarar kısa yollar" başta olmak üzere, keyifle okunan pek çok yazarı barındıran e-gazetedir.
  yalnız yukarıda bahsedildiği gibi, yazılar redakte edilmeden yayınladığı için yazılarda imla hataları, cümle düşüklükleri, anlam kaymaları mevcuttur.
 • kahve içilmeyen zaman dilimi.
 • genelde çalışırken duyulur bu ihtiyaç. mutfağa koşulup su ısıtıcısı dürtülür, en afillisinden ve xxl bi kupa raftan çıkarılır. ruh haline göre kahve hazırlanır.
  sonra göz raftaki bisküvi paketine takılır. paket açılıp tabağa üç beş tane boşaltılır. şimdi odama bunları götürüp her yanı kırıntı yapmıyım düşüncesiyle salonda bi sehpa çekilip koltuğa yerleşilir.
  aaaa kumanda da burdaymış, belki e2 the tonight show'un tekrarını veriyodur diye tv'ye saldırılır. conan o'brien'a hayvanca gülünürken telefon çalar, arkadaşın canı sıkılmıştır ve kadıköy'dedir.
  çanta kapıldığı gibi dolmuşa binilir.
  sonuçta çalışma masasında başlayan kahve molası kadıköy'de sonlanır. final haftasına üç kala bi gün daha bitmiş olur.
  hem afiyet hem de geçmiş olsun...
 • ingilizce kelime haznesini geliştirmek veya unutulanları hatırlatmak amacıyla yapılmış, içinde 1080 kelimenin olduğu belirtilen bir ingilizce bulmaca kitabı. yazarı: alev yıldırım.
 • antalya lara da özgürlük bulvarında yeni açılmış cafe - bistro. hiç bir şey yemedim henüz kendilerinde ama güzel arabika kullanıyorlar. sahipleri güleryüzlü, mekan temiz. sabahları güleryüzlü ve temiz barista görmek güzel şey. güzel kahveyle güne başlamak da öyle.
 • bazi organizasyonlar direkt boyle baslar, giristen kahve molasi, arasi:

  http://www.marmariscogneuro.org/program.php

  basta biz de sasirdik, ama dedik vardir herhalde bi hikmeti. bilirkisiler bunlar neticede. sorotonin, dopomin filan diye dusunup girise kafadan kafi birik'i koymuslardir. bakalim, gorucez.
 • baler'in şahane albümü.

  dinleyecek müzik bulamayanlar mesut olacaklar.. 18 eylül'e az kaldı.

  http://www.baler.biz/?page_id=173