• mikail adında terbiyesiz ve küstah bir yöneticisi var. arkadaşım ve sevgilisi mekanda biraz yakın oturmuşlar diye bu cibiliyetsiz gelip arkadaşlarımı taciz eder şekilde uyarmış. sonradan arkadaşlarım kalkıp gitmişler. arkadaşım da foursquare'e nah fotografı koyup, bu terbiyesiz herifin yobaz tavrını eleştirmiş haklı olarak.

başka bir gün yine aynı arkadaşlarımla mekanın yanında bulunan lunchbox'tayken bu hıyar yine geldi ve arkadaşımı tehdit eder şekilde o fotoğrafı kaldırmasını istedi. bu kadar saçmalık olur. bir kere senin mekanında değiliz, sen nasıl başka bir yerde adamı bu şekilde rahatsız edersin? ve tehditvari bir şekilde konuşursun?

sana bunu gönderiyoruz: al
  • hayatımda içtiğim en rezalet kahveyi yapan mekan. hakkaten musluk suyuyla yapıyorlar kahveyi.
  • ankara kızılaydaki şubesi gayet güzel olmuş. hemen bulvara yakın tarafında meşrutiyetin. garsonları efendi. çayı sıcak. bahçe kısmındaki ısıtıcılar çalışıyor ve donmadan yemek yiyebiliyosunuz.
    benim oturma sebebim tabiki şarjın bitmesi ama sevdim. yine gelirim.
  • avcılar'da yeni açılan bir diğer kahveci. lokasyon çok iyi, mekan da gayet şık olmuş.

edit: mekan hakikaten güzel. hem merkezi hem ayaküstü. lakin türk kahveleri, klasik kahveler, frappeler falan alayı kötü. fiyatlarını hak etmiyorlar. kısaca adamlar mekan satıyor.

tchibo'da 1.95 liraya içtiğim gerçek süt ile yapılan kahve bunlarınkinden çok daha iyi.
  • ciddi anlamda bir şeyleri yanlış algıladığını düşündüğüm berbat kahveci.

beylikdüzü marmara park'ın önündeki şubesi için konuşursak, arkadaşımla yemek sonrası sohbet edelim diye bu mekana uğradık. daha önce de aynı durum yaşanmıştı, büyük ve boş bir masa bulup oturmaya yeltendiğimizde servis elemanlarından biri gelip iki kişi olduğumuz için bizi kenar köşede bir yere oturtuyor. gerekçe ise çok kalabalık oluyormuş. işin çok da enteresan olmayan yanı bizden sonra gelen iki kişi oturmaya çalıştığımız ilk masaya oturuyor. neyse maksat muhabbet olunca çok da takmamak lazım deyip gösterilen yere oturduk.

zaten ürünleri berbat ne içsek diye karar vermekte çok da düşünmedik, arkadaşım sade türk kahvesi istedi ben de beyaz sıcak çikolata istedim.

bir süre sonra gelenler türk kahvesi ama şekerli, bana gelen ise beyaz çikolatalı mocha.

çağırdık servis elemanlarını dedik böyle böyle aldılar götürdüler. bekliyoruz bekliyoruz bir şey getiren yok. en sonunda dayanamadık birini çağırdık. siparişe baktılar, türk kahvesiyle mochayı gördüler, dedik geldi ama yanlış, diğer siparişimiz de gelmedi.

olabilir, o esnada yanlış olabilir dedik, bekliyoruz.

sonra bildiğiniz kupada süt benzeri bir şey geldi. ben bakıyorum öylece, arkadaşın siparişini ne zaman getirecekler diye, gelen giden yok. en kötü yerde bile verilen siparişler aynı anda gelir ki bu siparişler yemek bile değil, hazırlanması ne kadar sürüyor ki?

tabii böyle de bitmedi, iki kişi gelip, bu sefer servis görevlilerinin bir sütü sanırım, önümdeki kupayı alıp, "siz bunu içmeyin, biz size güzellik yaptık" diyerek beyaz sıcak çikolatayı bu sefer daha şekilli cam bardakta getirdiler ve arkadaşın türk kahvesini de bıraktılar.

ne yapmaya çalıştılar hiç anlamadım ama beyaz sıcak çikolata denen şeyin, sıcak suyun içine toz çikolata karışımı olduğunu öğrendim çünkü tozu karıştırmamışlar bile, öyle üst katmanda duruyordu, üstelik langır langır su. içtiğim şeyin sulu süt tozu olduğunu düşünüyorum.

bu mekanda içilebilecek içeceğin su ve çay olduğunu düşünüyorum.

hemen yanındaki lunch box'a oturup bira içmediğimize pişmanız orası ayrı.
  • beylikdüzü marmara park'ın önünde bulunan şubesinde bulunma bahtsızlığı yaşadığım çakma mekan. tüm içecekler musluk suyu. hadi süt tozundan yaptın bari ondan çalma be adam. fiyatlarda uçmuş durumda. net kazıklanma mekanı. içip içebileceğim en kötü şeydi getirdikleri. oda sıçaklığında musluk suyu aromalı frapenin mucidi mekan.
  • adana'da da şubesi olan ve türk kahvesinde iddialı saray.
hesabın var mı? giriş yap