şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ön not: aramaya inandım lakin benzer başlık bulamadım, varsa yazıyı oraya taşıyacağım.

düzenli kahve alışverişi yapan kişiler için kendi tecrübelerimi aktarmak istedim. başka siteleri bilenler ekleme yapabilir.

ofise ve evime bazen dükkandan ama genellikle daha pratik olduğu için internetten (tek sipariş ya da abonelik olarak) taze kahve alıyorum. kullandığım bazı siteleri aktarayım.

kahve.com *

ilk alışveriş yaptığım yer. güzel bir sitesi var. denediğim birkaç seferde hiçbir sorun yaşamadım. periyodik gönderim yapılıyor. çok fazla kahve çeşidi olması artısı. moliendo serisi çok başarılı. 30-110 tl arası kahveleri var (250g). masterpass ile güvenli ödeme var. 90 tl üzeri kargo bedava. bir tık pahalı olduğu için fazla kullanmadım.

--

kahhve.com *

en uzun süre kullandığım site. abonelik hizmetleri sorunsuz işliyor. bir problem çıktığında müşteri memnuniyetine önem veriliyor. birden fazla kargo firması ile anlaşmalı bu da güzel. normal siparişte 75 tl üzeri kargo bedava ve sık sık kargo bedava kampanyası yapıyorlar. abonelik hizmetinde de kargo ücretsiz. fiyatı da uygundu, yalnız bu ay kahvelerine bayağı zam geldi. şu an 35-45 tl arası (250gr). coffee sapiens ve coffeemamma kahveleri başarılı.

--

kafeingo.co *

buradan da ara ara kahve alıyorum. abonelik usulü çalışıyor. siteleri gerçekten karmaşık ve başarısız. ama teslimatları sorunsuz. ayrıca kahveyi isterseniz kavrulmamış da veriyorlar. ve 6 ay abonelikte son ay ücretsiz oluyor. kahvesi güzel, farklı harmanları var. bir seferde 120 ya da 180gr'lık 4 çeşit göndermeleri gibi artısı da var. 480 gr kahve 74 tl, 720gr kahve 98 tl. tek çeşit 250 gr 33-40 tl arası. kargo her zaman ücretsiz.

--

mocaco coffee *

ankara'nın ünlü kahvecisi mocaco da kahve satışı işine girmiş. ben de deneyeyim dedim. özellikle ankara içi kargo ücretsiz olması ankaralılar için harika. fiyatları şimdilik çok iyi. 25 tl. çekirdek aldığım kenya kahvesi çok başarılıydı. öğütülmüş istediğimdeyse maalesef taze olmayan, parçalanarak öğütülmüş bir kahve geldi. o yüzden çekirdek almanızı tavsiye ederim. bazen yanında küçük hediyeler de gönderiyorlar :)

--

tchibo

yoklukta gideri var diyebileceğim tchibo'nun taze kahvelerini beğensem de paketli kahvelerini tercih etmiyorum. fiyatları çok uygundu ama ona da zam geldi. davidoff kahvesi fena değil.

--

bunlar haricinde abonelik usulü kahve satan ama hiç denemediğim bazı siteler de şunlar:

caffee haus *
    fiyatları 28-37 tl arası. (+ kargo)

kronotrop *
    kahve festivalinde kahvelerini çok sevmiştim. abonelik var. 37 tl(250gr)

petra coffee *
    abonelik var. 36 tl (250gr)

probador colectiva *
    abonelik var. 38 tl / 250 gr
  • taft coffee.
  • beşiktaş’ta küçük bir cafe/dükkân tarzı yerde faaliyet gösteren escobar coffee tavsiye olunur.
  • kahve sevmem. içeceğim (kısmet olursa) tek kahve de tuzlu kahve olur herhalde. bu konuda benden hayır gelmez, beni geçin.
  • boxx coffee roasters'tan duzenli olarak siparis veriyorum. fiyatlar digerlerine gore
    az daha fazla ama kesinlikle deger.
  • gurmekahveci

aşırı memnunum. kahveler doğrudan microlt üretim çiftliğinden. çeşit aralığı oldukça fazla. kahve aboneliği var. öğütme dereceni, gönderim sıklığını, miktarını seçebiliyorsun.

kargolar ücretsiz paketleme şahane özenli vs. kahve bir kültür ise adamlar o kaliteyi hissettiriyor.

ilk alışveriş için %15 kupon ve arkadaşını getirince de her arkadaş için 10tl bonusları var.

%15 için 'gurme15'
  • coffeetropic
    5-6 ay kadar önce instagramdan tesadüfen keşfettim.
    ürün yelpazesi şimdilik çok geniş olmasa da ürünleri kaliteli, paketleme özenli ve fiyatları uygun.
    internetten kahve satan sitelerde az bulunan küba kahvesi de satılıyor.
    kavurma ve çekim derecelerini ayarlatabiliyorsunuz.
    kendi harmanları olan 'artisan blend' serisi oldukça başarılı ve hesaplı.
    denemekte fayda var.
  • muhiku
    çok tatlı buldum. içeriğinde dünya kahveleri, evde kendiniz yapabileceğiniz dekoratif ürünler, kişisel bakım ürünleri ve kitap bulunan sevimli kutular gönderiyorlar.