şükela:  tümü | bugün
  • * üstüne iki satır sabahattin ali tümcesi paylaşmadan geçemez.
    * video veya fotoğraf çekmeden spor yapamaz.
    * yediğini içtiğini, before-after'ını paylaşmadan; başımıza endokrin profesörü kesilmeden diyet yapamaz.
    * sofra/tabak fotoğrafı çekmeden yemeğe başlayamaz.
    * mağaza kabinlerinde giysi deneme fotoğrafları çekmeden bir şeycik alamaz.
    * arkadaşlarıyla dil çıkarmalı, zafer işareti yapmalı, birbiri üstüne yıkılmalı, ağlamalı gülmeli fotoğraflar çektirmeden sosyalleşemez, tatil yapamaz, yurtta veya öğrenci/bekar evinde kalamaz.
    * albümü yeni çıkmış popçu gibi çeşit çeşit pozlar vermeden mezun olamaz.
    * monaco prensine gelin gidiyormuş havasında pozlar yayınlamadan evlenemez.
    * başında doğum fotoğrafçısı olmadan doğuramaz.
    * şikayet ediyormuş maskesi altında övünmeden çalışamaz, istanbul'da yaşayamaz, trafiğe takılamaz.
    * hastaneden birkaç kare yayınlamadan refakatçi veya hasta olamaz.

özet geçmek gerekirse "hiçbir zaman 'kendi halinde' olamaz".
  • okuyanını görsem vazgeçmesin diye hemen eline kahve ve çikolata tutuşturabileceğim nesil. ellemeyin efendim, bu romantizm dayatmaları ile bunlarsız okuyamaz hale geldilerse bile, "cin ali piknikte" seviyesinde kitaplar okuyorlarsa bile ellemeyiniz.

bunlar iyi günlerimiz.
  • 15 dakikadan uzun süre okuyamaz bunlar.

o yüzden kısa kısa yazalım.
  • sfhshfshf masaya marlboro iphone araba anahtarı üçlüsü koymadan duramayan neslin "öteki'si."

(masa: starbucks. tşk)
  • ülkeye yağan yağmurun ilk on beş dakikadaki miktarı bu neslin kitap okuma oranıyla benzerlik gösterir. niye on beş dakika;

yağmur yağmaya başlar. kitap derinlerden çıkarıp getirilir.(0-2. dakika)
    kitap okunacak yer seçimi ve foto çekilecek uygun ışık bulunması (2.-6. dakika)
    fotonun envai sosyal mecralarda paylaşımı ve haştag seçimi (6.-13. dakika)
    ilk paragrafın sonuna müteakip ilk laykın gelmesi ve mission completed. (15. dk)
  • okuyorlarsa buna da razıyız be reyiz
  • buna da şükür denilen nesil.
  • kedi olmazsa kahveyi yer çikolatayı döker kitabı içer bunlar.
    kedisiz asla.
  • aaa resmen instagram nesli.
  • (bkz: eleştirmek için eleştirmek)
    popüler kültür ve sosyal medya organlarından o kadar bıkmak ki her şeyi eleştirecek duruma gelmek. ben seviyorum, okuduğum, içime işleyen, kitaptaki *olmak istediğim, satırlarına düşmek istediğim kitapları paylaşmayı seviyorum. başkalarının paylaşmasını da seviyorum, benim için iyi birer tavsiye olabilir her biri. yani demek istediğim, okunacak, izlenecek, dinlenilecek öyle çok şey var ki, aralarından seçmek zor olabiliyor.
    çikolata seviyorsa çikolata yesin tabi, n'apsın?
    sanki hepimizin entelektüel seviyesi çok yüksekmiş gibi çikolata-kahve ikilisiyle kitap okuyan insanlara bok atmak *.
hesabın var mı? giriş yap