• orn: kisa camel nescafe led zeppelin. (zeplin muessesenin ikrami)
  • "çayla sigara içen eşşektir,kahveyle sigara içmeyen eşşolueşşektir" seklinde deyisi bile olan olağanüstü bir ikili....
  • ilk yudum ve ilk nefes peşpeşe alındığında yürek ağrısını hafifletir, can verir. kahve soğuyup sigara sönerken yürek ağırlaşır tekrardan, can yanar. her şey gibi onlar da biter.
  • kahve içildiğinde vücuda muazzam miktarda kafein alınır. kafein uyarıcı özellikleri olan, kalp atışlarını hızlandıran, heyecan yapan bir kimyasaldır. özellikle sabah aç karnına içtiğinizde bu heyecanı bastırıp görece rahatlamak için, nikotin gibi stres azaltan, kafeinin bir nevi stres ve baskı yaratan etkisini azaltan asetilkolin salgılanmasını sağlayan sigara içmek ying ve yang, hıncal uluç ve haşmet babaoğlu etkisi yapıp insana keyif verir.
  • algı kapılarımın tek anahtarı olduğunu bugünkü oruç deneyimimden sonra bir kere daha anladım.

anladım ki; onlar olmadan ben duyamıyorum, topu topu 3 kelimeden oluşan cümleleri bile kuramıyorum, gördüğüm cisimleri algılayamıyorum, okuyamıyorum, yazamıyorum, çizemiyorum!

keyif verici olmanın ötesinde bir zorunluluk haline geldiği gerçeğine teslim olmak acı verici!

sağlık konusunda yarattığı sorunlardan bahsetmeye gerek bile yok.

zihni, bu ikili olmadan da fonksiyonlarını yerine getirebilen insanları gerçekten kıskanıyorum.
  • altın sarısı dişlere sahip olmanın yollarından birisi.
  • acil tuvalet ihtiyaci getiren ikili
  • yalnızlıktan zevk alabilen ya da buna mecbur kalmış kişinin bu yalnızlığı paylaşabileceği yegane ikili..çabalar sonuçsuz kaldığında, düşünceler hep aynı yerde düğümlendiğinde, geriye sadece biraz durup sabit gözlerle bakarak ağır ağır solumak kaldığında, masanın üstünde olması gereken iki zehirdir..düşünceleri zehirleyerek öldürmenin yoludur..sigaranın dumanı kahvenin buharına karışıp spiraller çizerek yükselirken geride ağızda acı ama bilindik, yüzde boş vermiş ama kararlı bir ifade bırakır..(bkz: bira ve sigara)
  • sıçtın mavisi gökyüzüne karşı tüketilmesi vacib olan ikili.
    (bkz: kutsal nikotin ve kafein kardeşliği)
  • sabahlari kahvaltidan sonra icildigi zaman akabinde tuvalete gitmenin kacinilmaz olabilecegi, mushil etkisi gosteren ikili. sebeplerini hala arastirmaktayim.
hesabın var mı? giriş yap