şükela:  tümü | bugün
 • çoğunluğu erkeklerden oluşan ve kahve-sigara ikilisini gün boyu tüketerek yaşayan insan modeli.
  bu insanlar genelde kahvaltı etmez, öğle yemeği yemez, akşamdan akşama yaptıkları kayıntıyla idare ederler. çünkü içtikleri sigara ve kahve yemekle ilgili tüm isteklerini yok eder. ofiste "bir şey yiyecek misin?" ya da "yemeğe geliyor musun?" sorularına "cık" yanınıtını veren kahve-sigara insanları, herkes yemeğe giderken, kalkıp kendilerine zift kıvamında bir kahve daha yaparlar. günboyu böyle yaşayan kahve-sigara insanları akşam kayıntısından sonra alkole yatay geçiş yaparak, ihtiyaç duydukları kalori eksiğini de bu yolla kaparlar. eğer onları uyutacak kadar alkol almamışlarsa, kahve nedeniyle uyku sorunu çekerler. uyuyabildikleri uyku da en az 5 kere uyanmayı içerir.
  sonları bağışıklık sisteminin göçüşü sonucunda, bu dünyadan tez zamanda ayrılmalarıdır ki, her ölüm erken ölümdür zaten.
 • o şekilde yaşayan biri olarak henüz zararını görmediğim durumdur. ölürsem editlerim bunu.
 • sabahlari gayet süper.
  (bkz: orospu kahvaltisi)
 • son zamanlarda aynen böyle yaşıyorum.cay kahve sigara akşam yemeği bile yemiyorum.bazen kendime açıyorum ama bundan zevk alıyorum ve bu anları iple çekiyorum
 • birkaç yıldan beri deneysel bir yaşam tarzına dönüştü benim icin. henüz bir zararını görmesem de yarın bir gün açılmayacak şemsiyelere selam ederim buradan.

  yalnız sağlıksız olmasını es geçersek eğer stil sahibi insanların tercih ettiği bir hadise gibi geliyor nedense. düşünsene işe gitmeden önce insanların sıraya girdiği minik coffee shop'lar var kalabalık köşelerde, lüks değil salaş ancak envai çeşit kahve satıyorlar, fiyatı ucuz sürümden kazanıyorlar, müdavimleri var senin gibi her sabah karşılaştığın, afyon patlatmakla meşgulsünüz, kimse kimseye ilişmiyor, tek dert uyanmak falan filan..
 • kanserle ölecek olmaktır.

  (bkz: göte girecek yaşam tarzı)