• bir zamanlar, turistik bol yildizli otellerin lobisinde folklör kiligiyla kahve servisi yapanlara verilen ad.. hala böyle bir iskolu var midir bilmem...
  • turistik etkinliklerde mütemadiyen kullanılan, geleneksel osmanlı kıyafeti ile türk kahvesi servisi yapan genç hanımlara verilen isim. iki dilde fal bakanları bile mevcuttur.
  • küçükken köydeki evimizde asılı olan halının halk arasındaki adı. nenem burdaki kişilere dair bi hikaye anlatırdı. sanırım kendi kafasında kuruyordu ama biz zevkle dinlerdik. ne zaman görsem biyerlerde hep o zamanlar gelir aklıma.
  • çocukluğumun geçtiği evde asılı olup, daha sonra kendi odama aldığım, mistik bir havası olan duvar halısının adı. bir şadırvanın başında oturan üç harem kadını, iki harem ağası ve ortada kahve falı bakan, kara çarşaflı, yüzündeki et beni dikkati çeken esmer bir hatun vardır motifte. kadın ne söylemektedir, öte alemlerden neler görmüştür bilinmez ama kadınlardan biri heyecan ve merakla dinlerken elinde ağızlığıyla sigarasını tüttüren kadın diğer kadına bir şeyler söylemektedir. büyüleyicidir.
  • armoni park avm' de terasta hizmet veren ve bugüne kadar içtiğim en iyi türk kahvesini yapan mekan. kumda yaptıkları türk kahvesini bakır cezvede getirirler ve kendi kendinize fincana dökersiniz, yanında da bir camel soft, oh mis.