şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazdığı az sayıda entrynin tamamına yakını zevkle okunan yazar..
  • girişlerini zevkle takip edeceğim kişidir.
  • kahve hakkında verdiği bilgileri, pratikte de uygulayabiliyorsa güzel kahve yapabiliyor olması muhtemel yazar.
  • nickinin hakkını veren, kahve konusunda ciddi genel kültür sahibi bir yazar.*
  • kahve bulma konusunda bana arsivlik bir mesaj gonderip kahve bilgisiyle sok eden * yazar. cok cok hosgelmis.
  • kahveden anlarsa bu arkadaş anlar diye attığım bir mesajla kendime gelerek öğrendim ki kahve konusunda bildiklerinin henüz onda birini bile sözlüğe yazmamış yazar. hatta black hawk down filminde çatışmanın ortasında kahve yapan eleman bendim dese inanırım.
  • kendimi kahve-sever olarak görüyordum. ne kadar yanıldığımı bu yazar her gün bana gösteriyor. kahve'yi seven, sevmeye çalışan bir şeyler öğrenmek isteyenler, tüm kahve-maniaklara bu yazarı gözüm kapalı tavsiye ederim.
  • yaklaşık bir - bir buçuk aydır yazdıklarını takip ediyorum, yazdıklarını takip ettiğim güne lanet ediyorum. hadi lanet ediyorum çok abartı olur ama ne bileyim kahve delisi olmasam da platoniği bir insan olarak içtiğim kahvelere olan saygımı yitirdim yeminle. french press ile çay servisi yapıldığını bile gören gözlerim için bu yazılar çok fazla. yazdıklarını biraz daha okursam yakında filtre kahve istediğimde french pressi burnuma dayayan müesseseye "sen benlen dalga mı geçiyosun ulaaan" diye dengesiz tepkiler vermeye başlayıp, "sen bu çekirdekleri nerden alıyosun bakiim, kurtlu bunlar hep kurtluuu" diye çemkirmekle devam edebilirim. çok tehlikeli bir yazar bu efendim*
  • elli defa yazılmış ama tekrar etmekte fayda var: nickinin hakkını tam anlamıyla veren, kahve hakkında yazdıklarını büyük merak ve ilgiyle okuduğum yazar.
  • yanlış anlamamışsam hemşehrim. kahve yazılarını zevkle ve şaşkınlıkla okumaktayım. kahve yapmakla kahve 'bilmek' arasındaki farkı biliyorum ama world barista championship'in rüyalarını süslediğini düşünmekteyim. özellikle ters french press metodunu denemek için sabırsızlanıyorum, temel bir derdimi çözecek gibi görünüyor. kendisine buradan selamlar gönderiyor, özellikle kahve ve ama diğer yazılarını da sabırsızlıkla bekliyorum.