şükela:  tümü | bugün
 • yardım etmeyi seven, haklının yanında, duyarlı ve aynı zamanda karaktersizleri sevmeyen bir yazar. (buradaki karaktersizlerden tanımı genel bir tanım. kendinize yakıştırırsanız alın üzerine):

  ben, kahveliköyünkavalcısı‘dan aşağıdaki, ilb nickli yazarın entrysinde bulunan saldırı için bir açıklama:

  --- spoiler ---

  aşağıdaki ilb nickli yazarın başlık altını kirleteceğini bildiğimden önden bu entryi girilmiştir. başlık kirletilince bu entry canlandırıldı.

  ekşi sözlük’ü para ile tedavi talebinde bulunan hastaneye karşı menfaat için kullanan, 300 tl için entrysini silen, etik kuralların ne olduğunu bilmediğini düşündüğüm ve kendisine yardım eden şahsıma verdiğim desteğe rağmen hakaretini eksik etmeyen bu ilb nickli şahıs, dentistanbul’un, tedavisini yarım bırakması sebebiyle bizden yardım istedi, biz de hastanenin müdürüyle dahi iletişime geçerek gereken yardımı kendine sağladık. sonuç ne mi?

  dentistanbul, ilb’nin tedavisini ücretsiz sürdüreceğini belirtti. biz de sevindik. sonra ilb denen para derdinde entry giren yazar, her ekşi sözlük yazarının iğrenç bulduğu şeyi yaptı: şikayet entrysini sildi. işi halledilince entry silenlerden yani. ben de gidip tüm bu çirkinliği ilb başlığında paylaştım.

  aşağıdaki, para talep edildiğinde tedavi olmayı reddetmiş* yazarımsının beni agresiflikle itham etmesinin ve “fırsat bilip“ diye sunduğu anlamsız entysinin sebebi budur.

  yüzlerce ekşi sözlük yazarı bir olup kendisine yardım ettik. gelinen noktada sonuç, ilb denen 300 tl para odaklı entry giren yazarın gereksiz yorumlarına maruz kalmak.

  --- spoiler ---

  olayın hikayesi için
 • kafayı tırtlatmışlarla uğraşmak zorunda kalan suser. eleştiri yaptı diye, ergen kafalarılarla uğraşmak zorunda kalmış. şu maymun saniye hakkında yorum dahi yapmıyorum da ilb neden bu kadar hırslanmış anlamadım. göte göt dendiği için mi? dedikleri gerçek olması nedeniyle kendisine sinirlenirdiği için mi?
 • bir sözlük yazarıdır, daha önemlisi başlığı altında yalanlar yazan bazı yazarlara kıyasla karakterli bir sözlük yazarıdır.

  biraz açalım; sözlükte rezalet başlığı açmış bir yazara aynı benim gibi destek olmuş, sonra o yazar kendisine sosyal medya aracılığı ile verilen destek sayesinde olayın tarafı kurum tarafından 300 lira ile susturulunca sırf kendi çıkarını düşünüp, daha sonra benzeri olayların diğer insanların başına gelme olasılığını düşünmeden rezalet başlığındaki (bkz: 30 aralık 2017 dentistanbul rezaleti) entryi güya editleyerek konuyu sümen altı edince doğal olarak bir çok yazar gibi kahvelikoyunkavalcisi da hakaret etmeden tepki göstermiştir.

  kısacası yaptığından dolayı özür dileyip yüzü kızaracağına hala diğer yazarlara başlık altında iftira atan şizofren vejetaryenlerin yalanlarına kanılmaması için bu entry yazmak boynumun borcu oldu.

  benzeri bir durumu malum kişi ile ben de yaşamış, kendisine özelden mesajla yazmış, mesajımda kibarca siz diye hitap etmiştim. "umarım bir gün yine yardıma ihtiyacınız olduğunda bu sefer yardımınıza gelen olmaz" demiştim. bunu evirip çevirip hakaret olarak lanse etmiş malum şahıs bir de nick altıma yalan yanlış şeyler yazmıştı. işin daha ilginci mesajında "affedersiniz, daha yeni yazarım, böyle bir şey yapmanın sözlükte yanlış olduğunu bilmiyordum" diye mesajında belirten kişi arzuladığı cevabı alamayınca bu sefer de utanmadan benim nick altıma "sen önce bilmemneyi öğren de sonra nick altına entry gir" demiş.

  etrafımızda deliler, daha kötüsü bencil ve karaktersizler çok. ne yazık ki bu insanlarla yaşamak zorundayız. kahvelikoyunkavalcisini şahsen tanımasam da bu karaktersizlerden birinin karalamasına alet olmasın diye, söz uçar yazı kalır, yarın bir gün "nasıl bir yazar bu, başlık altına bakayım" dediğinde hem malum yazar, hem de kahvelikoyunkavalcisi hakkında bir fikir sahibi olsun diye bu entry yazma ihtiyacı hissettim.

  sen yine haksızlığa karşı mağdurlara destek olmaya devam et kahvelikoyunkavalcisi, bundan çıkar sağladığını düşünen küçük insanları da dert etme. onlar zübük filminin kasabalı kurnazları.