şükela:  tümü | bugün
  • bana bir mesaj atınca kendisinden haberdar oldum. entry'lerine şöyle bir göz gezdirdim, harika...neredeyse hiç karavanası yok. hep turnayı gözünden vurmuş. topu hep doksandan ağlara takmış. kısacası, takip edilesi, okunası bir yazar.
  • ışid mi.
    güldürme beni.
    ışid benim gözümde, hz. ali'ye karşı savaşan ve onu şehid eden yamyamlar ne ise odur.
    ışid harici yamyamlıktır.
  • (bkz: #48221159)

din bir insanin beynine ne kadar zarar verebilir, sanirim burada canli örnegi var. bir de böyle rahatsizlar dinin güzelliklerinden bahsederler ya fitil oluyorum.
  • din hayatı nasıl ise öyle kabul edebilme imkanı sunar.
    bu hayatta güzellikler de vardır çirkinlikler de.
    iyilik de vardır kötülük de.
    ama hepsi de mevcudiyetini ilahi tabiattan alır.
    bu, ilahi tabiatın çirkin ya da kötü olduğu anlamına gelmez.
    bilakis ilahi tabiat tümüyle saf iyilik ve saf güzelliktir.

biz, kendini bize açan ilahi isimlerin tesiri altındayız. ve bu ilahi isimler sürekli bir cevalan ve cümbüş içindeler.
    çatışırlar, savaşırlar kimi bir zaman kimi diğer zaman galip gelir ama asla bir başıbozukluk içinde değil. her şey muazzam bir planın bütünlüğü içinde olup biter.

bu büyük plan bu ilahi bütünlük, bize bir ölme ya da öldürme planı da sunar.
    ne için ve ne şartlarda ölme ve öldürme hakkımız olduğunu bize bildirir.
    yani,
    sizden öğrenecek değiliz.
    her şeyin sahibi neye ne kadar izin vermişse o.

tabi ki, insanız bazı şeyleri yanlış anlıyor ya da nefsimize uyup aşırı yorumlar yapıyor olabiliriz.
    ama sizin hastalık dediğiniz kalıbın içine girmeyeceğiz.
    vücud'un sahibi siz değilsiniz.
    sizin bu konuda bir hükmünüz yok.

tanım: fikirleri sadece kendini bağlayan sözlük kullanıcısı. ne anlıyorsa ne düşünüyorsa onu yazar. eleştirilmeye açıktır.
  • misyoner şakirt
  • egosu islam yüzünden tavan yapmış, herhangi bir şakirtin yanında mübarek kalacağı, alt seviye bir insan.

7 ocak 2014 tarihinde 12 kişinin öldüğü charlie hebdo saldırısı için hayırlı bir olay demiştir.

türkiye'nin neden bir fransa olamayacağının ana örneğidir.
  • şu koskoca sözlük camiasında ruhunu, ruhuma uygun; kalbini, kalbime denk olarak bulduğum yegane kişidir kaidesini bozan istisna.

kendisini şahsen tanımıyorum ama bunun hiçbir önemi yok. tasavvuf ehli için zaman mekan kaydı yoktur. onlar daimi beraberliğin tüm sırrına ermişlerdir.

satırlarının arasından sızan marifete, ihlasa, gül kokusuna ben şahidim. tabii bu aynı zamanda şu demek oluyor: satırlarından lağım kokusu sızan kimselere de şahidim.

o yüzden "kaidesini bozan istisna" benim kardeşimdir. onu kardeşim olarak ilan ediyorum; bu kardeşlik hem dünyada, hem berzahta, hem de ahiretin diğer safhalarında geçerlidir. anlayacağınız artık kendisi ebedi bir dostum ve kardeşimdir. umarım o da beni aynı şekilde kabul eder.

tabii yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için belirteyim: onu kardeş olarak kabul etmem, her fikrini, her görüşünü onayladığım anlamına gelmiyor. fikir, görüş ayrılıkları normaldir ve bunlar ehli için ayrıca rahmete vesiledirler. ancak kalbini kesinkes onaylıyorum.
  • sözlüğün yobazlarından.