şükela:  tümü | bugün
  • kaidesini bozan istisna dan farklı olarak, bu hanım kızımız, bir yazar adayı, çaylak henüz. bekliyoruz efendim. az sabır.
  • çaylaklıktan çıktığı gün bana 2 çeşit cheesecake, 2 çeşit de quiche hazırlayacak olan hamarat yazar. söz verdi ve çocuklar gibi şenim. artanı, poşete koyup eve götürmem de serbestmiş. kediye kıyamazdı tabi. sağolsun.
  • yine bir gün akciğer, bağırsak, dil, karaciğer, göz ve midemle oturuyoruz. mide bize çay servisi yaparken;
    akciğer: abi(mideye ithafen) o geçenki kebaptan yap yine ya hu n'ooooluuurr.
    bağırsak: ancak ister hiç görmedik yardım ettiğini. (yan bakarak)
    dil: ama bağırsak ne güzel tadı vardı kötü mü olurdu söyle.
    ak sakallı beyin: (arka masadan konuşmaya müdahil olur) gün gelecek bu yaptıklarınız yüzünden yağlanacak, yetmezliğe düşecek, şişlik yaşayacaksınız o zaman gelmeden değerini bilin.
    göz: beyler istisna tatlı tarifi gönderdi n'apalım.
    mide: (kazınarak) tatlıııııı. (tepsiyi de düşürür)

hemşehrim diye demiyorum kendileri yazar(i) gibi yazar(f). kaliteli girdilerini ve tabii ki mükemmel tariflerini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim efenim. yalnız sözlük de bunu anlasa da bu güzide insanın entrylerini takip kısmında okuyabilsek.

tatlı krizine sokabilecek kadar tatlı olduğunu düşündüğüm hemşehrim :)
  • kek gibi çaylak, mis gibi tarçın kokulu.

yerim.
  • dert ortağım, kör kuyularımda dinleyenim , hem aşçım hem meslektaşım ekşideki sevdiğim sahipleneceğim çaylağım. seviyoruz efenim bu güzel tatliş kızçeyi. yazar yapsanız mı artık bu cevheri ekşi moderasyon ponçiklerim
  • arkadaş, başka nik mi bulamadın. hayır kendim için değil senin için endişe ediyorum. benim gibi dinci, aktroll biriyle sözlükte aynı niki paylaşmak bilemiyorum itibarını hiç mi düşünmedin.

du bi bakayım neler yazmışsın.
  • okunmaması gereken çaylak.

bir yemek tarifleri yazmış, adamı yoldan çıkarır. tövbe deyin yazar olmasın. boğazına düşkün adamın başına dert açacak neüzübinillah!

yazar yapmayın ki o tarifler dışarı sızmasın :)
  • bugün doğum günü olan ay çöreği.
    nice yaşları olsun, sevgiyle dolsun.

sepet sepet yumurta, istisna sakın beni unutma! her yumurta kırışında, her kek çırpışında hatırla!