şükela:  tümü | bugün
  • yapımcısının madhouse studious olduğu , 2007 yapımı , 26 bölümlük anime.
    konusundan bahsetmek gerekirse :
    animenin baş rolündeki işe yaramaz ve dipteki elemana -ki ismi de kaiji- , güvendiği arkadaşından kalan büyükçe bir borç ve bu borcu silmekle birlikte , zengin olabilme şansının karşısına çıkması. evet psikolojik bir anime ve doğaüstü olaylar yok . shounen gibi türlerden bunalanlara birebir.
    aynı yapımcıdan çıkan diğer bir psiklojik anime için :
    (bkz: akagi)
  • son zamanlarda izlediğim en underrated anime.konusunu kısaca özetlersek zengin piçlerin canı sıkılmış ve para karşılığında fakir insanlara saçma sapan tehlikeli oyunlar oynatıyorlar.hayatını değiştirmek isteyen bu fukuralarda para hayaliyle yapmadıkları işler kalmıyor.çok fazla gerilimli bir anime olduğu için bi sonraki bölüm ne olacak diyerek seri şekilde izleniyor.çizimler felanda sikimde değil konusu on numara o bana yeter.eski püskü animeleri bile seven biriyim bu animenin konusuda epey sağlam.şu zengin yaşlı şerefsizin öldüğünü göremeden bitti anime en çok ona üzülüom.sezon 3 olsada izlesek.
  • çok çabuk saran çizimleri farklı güzel bir anime. çok çocuksu da değil. kumarı işliyor ama işini şansa bırakmanın, kolaya kaçmamanın değerine değiniyor gibi. tabi bir de zavallılara acımamak gerektiği dersini de ben çıkardım. andou denen puşt yüzünden.

güzel, izlenebilir, klasik japon shounen'i gibi aptallıklardan sıkılanlara değişik bir tat verir bence.