• mobil işletim sistemi dünyasında şimdiden 4% gibi bir kullanım payına ulaşmış minik işletim sistemciğidir. kullanım oranı hızlı bir şekilde artıyor görünmekte. bakalım gelecekte neler yapacak.
  • şu harika işletim sistemini barındıran istiridye kapaklı bir telefon gelse ülkemize tereddütsüz alıcam.
    maalesef gelenlerin hepsi babanne telefonu modunda
  • firefox os'in çatallaması olan işletim sistemi. akıllı özellikler barındırırken aynı zamanda ekonomik olacak telefonlar için tasarlanmış. halihazırda kuzey amerika ve hindistan'da kullanılıyormuş. mwc 2018 etkinliğinde tanıtılan nokia 8110 4g bu işletim sistemini barındırıyormuş.
  • yakın zamanda whatsapp uygulamasına sahip olacak, tuşlu telefonları akıllandıran işletim sistemi. geleceğini çok merak ediyorum. iyi işler çıkartacak gibi duruyor.
  • linux cekirdegi kullanan mobil isletim sistemi.

uygulama gelistirme ortami icin (bkz: kaios runtime)
  • teknoseyir anlatsın: https://www.youtube.com/watch?v=v0dtlkglngw

yaşlılarımıza whatsapp telefonu (da, pili ne kadar dayanacak?): https://www.amazon.de/…f432a15bc&pd_rd_i=b09yrv336m
  • pazar payı %0.11 olan mobil işletim sistemi.
  • kullandığınız zaman hiçbir bankacılık uygulamasına erişiminizin olmayacağı işletim sistemi.

günümüzde tüm işimizi mobil uygulamalar üstünden hallediyoruz. haliyle yemeksepeti, bankacılık uygulamaları, mhrs falan olmayan bir işletim sisteminin pratik yaşamda kullanım alanı bulması çok zor. kaldı ki deprem çantasına atmak için bile almak istediğimde herhangi bir ürün bulamadım.

bunun haricinde genelde snapdragon 205 ve 512mb ram içerir bu aletler ki bu gayet iyi bir donanımdır. gerçekten tüm işleri görebilse tercih edebilirdim ama ne yazık ki mümkün görünmüyor.

çöküşe geçen işletim sistemi.
  • türkiye’de satılan bir model varsa iletişime geçmenizi rica edeceğim işletim sistemidir.

not: işbu entry kendi kendini imha edecektir.
  • sipariş verdiğim tel, dün elime geçti.
    ne şahane birşeymiş bu...
    işletim sistemi de çok işlevsel geldi bana.
    nostaljiyle, modernlik arasında bir telefonum oldu... mis gibi :)
hesabın var mı? giriş yap