şükela:  tümü | bugün
 • bekliyoruz
 • türkiye'ye çoktan sıçramış bile. burada da bir tane sunum videosu var. mega holdings'in erişemediği mallar da artık buna katılır. yalnız bu işlerin en çok ekmeğini yiyenler de dubai turizm işletmecileri oldu ha.
 • en düşük paket 125$ ve sizden 15 gb boş disk alanı istiyor. 125$ verip sisteme dahil oluyorsunuz. günde 10 saat diskinizi kullandırmanız karşılığında aylık 26$ hesabınıza para yatırıyorlar. yaklaşık 5 ayda yatırdığınız parayı geri kazanıyorsunuz. sonra ki kalan 7 aylık para sizin. oda 26x7=182$ yapıyor.
  buraya kadar iyi gibi görünüyor. sonra ki sene tekrar devam etmek isterseniz 125$ daha veriyorsunuz. 182-125=57$
  aslında adamlar bir nevi sizden 125$ borç alıp bunu 5 ayda ödüyorlar. sonra size 182$ daha veriyorlar parça parça ve sonra bu verdiklerinden tekrar 125$ alıyorlar. ilk sene sonunda karınız 57$
  ikinci yıl kendi cebinizden 125$ vermediğiniz için 5 ayda çıkaracağınız bir meblağ yok. yıl sonunda 26x12=312$ hesabınızda oluyor. tekrar devam etmek isterseniz yine bu paranın 125$ ını ödüyorsunuz. kaldı 187$
  2 yıl içinde ettiğin kar 187+57=244$ yaklaşık 700-750 tl
  ne kadar karlı siz düşünün artık..
 • tüm aptal akrabalarımın peşine kapıldığı ve beni de darladığı için hakkında biraz araştırma yaptığım oluşum. sistemin saçmalığı bir yana (harddiskinde alan kiralıyorsun ve internete bağlı bırakıyorsun, kairos da o alanı cloud gibi kullanıp müşterilerinin datalarını yerleştiriyor) yine bir piramit sistem oluşu, türkiye lideri dedikleri kişinin altında göz boyamalık kiralık bir mercedes, facebook sayfalarında bu ay şu kadar kazandım böyle zengin oldum su çok güzel siz de gelsenize tadında paylaşımlar yakında patlayacağının en büyük delili.

  hiç birine yanmam, 4 sene aramayan kuzenimin beni üye yapmaya çalışmak için arayıp hal hatır sorması, ilgilenmeyince de telefonu kapatmasına yanarım. sokayım akrabalıklara.
 • arkadaslar zaten yazacagını yazmıs benımde olusan ilk izlenımde...mega ve qnet
 • (bkz: cointellect) faciası. yüzbinlerce euroyu hacıladılar bunlar da bitcoin ayağına. bu da bunun farklı versiyonu
 • kim kazanıyor acaba ?
 • cloud mantığı üzerinden adam keklemeye çalışan keke'lerin önce nasıl slayt yapılır'ı öğrenmesi gerekir. daha sonra milletin disk'ini cloud mantığı ile yönetirler o daha basit.
 • sürekli farklı paravan yöntemlerinin kullanıldığı ponzi şemalarının bir örneğidir.

  facebook üzerinden arkadaşlık daveti yapan tanımadığım genç bir arkadaş sayesinde haberim oldu. kopyala yapıştır marifetiyle şirketin ne kadar kazançlı olduğunun, alt üye getirme zorunluluğu olmadığının, paketlerin fiyatları ve getirilerinin yanı sıra basitçe yapılan işin mantığının yazdığı bir metin gönderi.

  sistemin ana çalışma prensibi(!), farklı fiyatlardaki paketlerden alarak diskinizin bir bölümünü kiralamaya dayanıyor.

  örneğin, platin paket alarak diskinizin 320gb boyutundaki kısmını, kairos firmasının bulut hizmetleri için kiralıyorsunuz.
  bu paketin;
  - yıllık ücreti 2777 usd.
  - aylık getirisi (hergün en az 10 saat bilgisayarınızın açık olduğu düşünülürse) 578 usd.
  - roi süresi 5 aydan biraz az.
  - yıllık karı yaklaşık 4000 usd

  koca koca şirketlerin güvenli bulut hizmetleri için diskimizi kiralayabilmemiz adına herhangi bir sistem gereksinimi yok. yani dandik bir netbook kullanarak bile çalıştırabiliyorsunuz. hadi bunda çok problem yok diyelim. nasılsa adamlar oturup bitcoin kazacağız demiyorlar.

  ama gelelim işin absürt kısmına. 320 gb veri paylaşacağımız, data alıp göndereceğimiz yapı için minimum internet bağlantı hızı talep edilmiyor. ülkemizde 1 mbps upload hızının bile çoğu kullanıcı tarafından aşılamadığı düşünülünce, koca koca firmalar datalarına ulaşabilmek için bu 1 mbps bağlantıyı paylaşacaklar. ve bunun için kairos firması bize yıllık verdiğimiz parayı çıktıktan sonra kalan yaklaşık 4000usd verecek öyle mi :)

  peki verimli bir şekilde kullanamayacakları aşikar olan 320 gb disk alanı için neden bu kadar para vereceklerini söylüyorlar sizce?

  hah bu yazdıklarımın aynısını o gence de yazdım. cevap gelmedi *
 • başta heyecanlandım, güzel birşeye benziyor gibi 10 tane raspberry pi kurarım %100 online olur dedim, fakat mega benzeri birşeymiş. saadet zinciri. bence bulaşmayın.