şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'ye çoktan sıçramış bile. burada da bir tane sunum videosu var. mega holdings'in erişemediği mallar da artık buna katılır. yalnız bu işlerin en çok ekmeğini yiyenler de dubai turizm işletmecileri oldu ha.
 • tüm aptal akrabalarımın peşine kapıldığı ve beni de darladığı için hakkında biraz araştırma yaptığım oluşum. sistemin saçmalığı bir yana (harddiskinde alan kiralıyorsun ve internete bağlı bırakıyorsun, kairos da o alanı cloud gibi kullanıp müşterilerinin datalarını yerleştiriyor) yine bir piramit sistem oluşu, türkiye lideri dedikleri kişinin altında göz boyamalık kiralık bir mercedes, facebook sayfalarında bu ay şu kadar kazandım böyle zengin oldum su çok güzel siz de gelsenize tadında paylaşımlar yakında patlayacağının en büyük delili.

  hiç birine yanmam, 4 sene aramayan kuzenimin beni üye yapmaya çalışmak için arayıp hal hatır sorması, ilgilenmeyince de telefonu kapatmasına yanarım. sokayım akrabalıklara.
 • (bkz: cointellect) faciası. yüzbinlerce euroyu hacıladılar bunlar da bitcoin ayağına. bu da bunun farklı versiyonu
 • sürekli farklı paravan yöntemlerinin kullanıldığı ponzi şemalarının bir örneğidir.

  facebook üzerinden arkadaşlık daveti yapan tanımadığım genç bir arkadaş sayesinde haberim oldu. kopyala yapıştır marifetiyle şirketin ne kadar kazançlı olduğunun, alt üye getirme zorunluluğu olmadığının, paketlerin fiyatları ve getirilerinin yanı sıra basitçe yapılan işin mantığının yazdığı bir metin gönderi.

  sistemin ana çalışma prensibi(!), farklı fiyatlardaki paketlerden alarak diskinizin bir bölümünü kiralamaya dayanıyor.

  örneğin, platin paket alarak diskinizin 320gb boyutundaki kısmını, kairos firmasının bulut hizmetleri için kiralıyorsunuz.
  bu paketin;
  - yıllık ücreti 2777 usd.
  - aylık getirisi (hergün en az 10 saat bilgisayarınızın açık olduğu düşünülürse) 578 usd.
  - roi süresi 5 aydan biraz az.
  - yıllık karı yaklaşık 4000 usd

  koca koca şirketlerin güvenli bulut hizmetleri için diskimizi kiralayabilmemiz adına herhangi bir sistem gereksinimi yok. yani dandik bir netbook kullanarak bile çalıştırabiliyorsunuz. hadi bunda çok problem yok diyelim. nasılsa adamlar oturup bitcoin kazacağız demiyorlar.

  ama gelelim işin absürt kısmına. 320 gb veri paylaşacağımız, data alıp göndereceğimiz yapı için minimum internet bağlantı hızı talep edilmiyor. ülkemizde 1 mbps upload hızının bile çoğu kullanıcı tarafından aşılamadığı düşünülünce, koca koca firmalar datalarına ulaşabilmek için bu 1 mbps bağlantıyı paylaşacaklar. ve bunun için kairos firması bize yıllık verdiğimiz parayı çıktıktan sonra kalan yaklaşık 4000usd verecek öyle mi :)

  peki verimli bir şekilde kullanamayacakları aşikar olan 320 gb disk alanı için neden bu kadar para vereceklerini söylüyorlar sizce?

  hah bu yazdıklarımın aynısını o gence de yazdım. cevap gelmedi *
 • başta heyecanlandım, güzel birşeye benziyor gibi 10 tane raspberry pi kurarım %100 online olur dedim, fakat mega benzeri birşeymiş. saadet zinciri. bence bulaşmayın.
 • arkadaşımın bana sormadan bir hayli para verip girdiği sistem.

  sunuma beni çağırmamasına şaşırmadım zira daha önce kendisini mega holdings batağından kurtarmıştım. sanırım caydırırım diye bana açmadı konuyu, ya da çevresi sağlam gazladı.

  sözde büyük şirketler data güvenliği için bunları tercih ediyorlarmış ve bunlar da bizim harddisklerimizi kiralayıp verileri şifleyerek saklıyormış. bu bana çok mantıksız gelmekte. koskoca şirketlerin güvenli sunucuları vardır elbet. neden böyle bir yola başvursun.

  bitcoin ile ilişkili olduklarını düşünmekteyim. şu an gördüğüm kadarıyla sisteme baya giriş var. bu sayede ödemeler düzenli olacaktır ama üye girişi durursa sağlam patlarlar diye düşünüyorum.
 • bugün biri bahsetti yok 8000 tl yatırıyorsun aylık 1700 tl alıyorsun 3 ayda amorti ediyordun falan. dedim kim kime veriyor havadan böyle para. yakın tanıdığım biz verdik para da hesabımıza yattı dedi. onların bir ay olmuş. onun kuzeni de aralıktan beri para alıyormuş.
  hiç mantıklı gelmedi. pek yazılan bir konu değil ekşi de de. çok girmeyin böyle işlere derim.
 • heaa anladık kısacası
 • internetten para kazanmayla ilgili diğer teknikleri öğrenmek isterseniz bu entry işinizi görecektir.
 • yeni nesil mega holdings.