şükela:  tümü | bugün
 • gorean felsefesini benimsemiş köle kız.
  sembolleri arapçadaki kef harfinden alıntıymış.

  http://upload.wikimedia.org/…0px-kajira-kef.svg.png
 • white silk, red silk, yellow silk ve black silk olarak dörde ayrılırlar.
 • aynı zamanda bu gorean felsefesini benimsemiş köle kadının kendisinden bahsederken üçüncü şahıs olarak kullanacağı zamir. örnek verecek olursak:

  "kajira kendisini affetmenizi tüm kalbiyle diliyor efendim."
 • bir kajira'nın temel görevi özgür kişilerin isteklerini yerine getirmektir. kajirae özgür insanların yanında dizlerinin üzerinde otururlar. kajiralara ait pek çok pozisyon vardır. bunlardan en yaygın olanları nadu, tower ve bracelets pozisyonlarıdır.

  nadu pozisyonu bakire olmayan köleler tarafından kullanılır. dizlerinin üzerinde oturur, bacaklarını iki yana açarak ellerini bacaklarının üzerine yerleştirirler. pozisyonun amacı tamamen dişiliklerini sergilemektir.

  tower pozisyonu daha çok bakire köleler için kullanılır. yine dizlerinin üzerinde ancak bu sefer bacakları tamamen kapalı olarak otururlar. bakire oldukları için dişiliklerini sergileme hakları yoktur. tower pozisyonu aynı zamanda kölelik eğitimini tamamlamamış köleler için de kullanılır. bir özgürü mutlu edicek yeterli eğitimi almamışlarsa dişiliklerini sergileyemezler. aynı zamanda eğitimli ya da eğitimsiz, bakire ya da değil özgür kadınların yanında tower pozisyonunu almaları gerekir.

  bracelets kölenin bilekleri kelepçelenmesi veya tasmasına zincir takılması için ellerini arkalarında birbirinin üzerine kenetleyip boyunlarındaki tasmayı göstermek için çenelerini yukarı kaldırdıkları pozisyondur.

  bununla birlikte köleler ipek giyerler. kimi zaman giydikleri ipeğin rengi onların durumunu anlatır. beyaz ipek köle (white silk kajira) iki anlama gelebilir; eğitilmemiş ya da bakire. bakire bir köle tam eğitilmiş sayılmaz... kırmızı ipek köle (red silk kajira) ise tamamen kölelik eğitimini tamamlamış ve bakire olmayan köledir. son önemli olan ise sarı ipek köledir(yellow silk kajira). bunlar genelde tavernalarda içki servisi için kullanılırlar. genelde kullanıma açıklardır.

  köleler çeşitli şekillerde adlandırılırlar. slave(köle), slut(sürtük),little one(küçük)... onları istediğiniz gibi çağırabilirsiniz.