şükela:  tümü | bugün
  • android için whatsapp benzeri bir mesajlaşma uygulaması. en iyi ücretsiz mesajlaşma uygulaması olduklarını iddia ediyorlar.
    (bkz: https://market.android.com/…id=com.kakao.talk&hl=tr)
  • sadece android için değil ios için de appstore dan ücretsiz temin edinilebilen iletişim şeysi. güzele benziyor. sanırım whatsapp ın ücretli olmasıyla kısa zamanda tutunacak. confirmation sms i +82 koduyla gönderdi. yani büyük ihtimalle bir güney kore firmasının ürünü.
  • whatsapp'ın bu kadar yaygın olduğu bir ortamda çok fazla populer olması pek mümkün değil gibi görünüyor.
  • whatsapp kullananların 1 yılı dolup paralı sürüme geçmeleri gerektiğinde kullanılıabilir belki.
  • uzakdogu insaninin meshur messenger programi. whatsapp ile yaptiginiz her$eyi bunla yapabiliyorsunuz. yakinda appstore dan kaldirilacak elinizi cabuk tutun.
  • bu kadar abartilinca android marketten indirdigim ama listemde tek bir kisinin bile olmamasiyla hemencecik sildigim app. uzakdoguda yaygin olabilir ama avrupaya giris yapabildigini pek sanmiyorum.
    whatsapp, viber filan parsellemisler ortami.
  • büyük umutlarla indirdiğim ama rehberimden sadece 2 kişinin kullandığı whatsapp benzeri program. kullanıcı arayüzü açısından daha başarılıdır kanımca. keşke daha yaygın olsa. ios, android, blackberry, wp7, bada hepsi için var oysa ki.
  • watsappın sürekli çöküp mesajlarımı iletmemesi, viberın da emojisi olmadığından tat vermemesi sebebiyle keşfedip kullanmaya başladığım program. listemde sadece nişanlım var ona da ben zorla yüklettim zaten, pek bilinen ve kullanılan bir uygulama değil. mesajlaşmanın yanı sıra watsapptaki gibi fotoğraf, video, rehber kaydı, yer bildirimi vs. de gönderilebiliyor, internet üzerinden konuşma da yapılabiliyor. bana göre whatsapp ve viberdan tek eksiği mesaj yazarken "... is typing" gibi bir göstergeci olmaması. çünkü yazıp yazıp gönderiyorsunuz, o arada karşı taraf da söyleyeceğiniz şey bitti zannedip başka bir şey yazıyor muhabbet karışıp piç oluyor bi bakmışsınız ikiniz de bambaşka şeylerden bahsetmeye başlamışsınız konuşmaların yarısını okumamışsınız bile kaynamış gitmiş arada. ama artılarına gelirsek whatsapp gibi sabah yazdığınızı akşama iletmek yerine anında göndermesi, emoji dışında hareketli emoticonları da olması, isterseniz oge mağazasından başka temalar, emoticonlar indirebilme imkanı vermesi (çoğu oyle büyük meblağlar olmasa da paralı 1$ ve 3$ arası değişmekte ama ücretsiz ve güzel olanlar da mevcut) ve hem konuşma hem mesajlaşma imkanı vermesi. bir de ne kadar kullanılır bilemem ama talking tom ve talking ben sesiyle konuşup arkadaşlarınıza küçük şakalar yapma imkanı da veriyormuş onu da an itibariyle öğrenmiş bulunmaktayım. netice itibariyle söyleyebilirim ki ne kadar güzel olsa da popüler olmaması sebebiyle whatsappa muhtaciyetimizi engellemeyecek ancak nazınızın geçtiği kişilere yükletirseniz whatsapp çöktüğünde vibera alternatif olacaktır.
  • korelilerin kullandığı programdır. diğer asya ülkeleri genelde line kullanıyor. dünyanın geri kalanı ise malumunuz. asyalılarına hoşuna gidiyor stickermış, tavşanlarmış falan. bunu da whatsappta bulamayınca gideceği yer belli tabii asyalıların.