şükela:  tümü | bugün
 • arçil ve şota'nın 94 - 95 sezonu başında tiflis'e dönmeleri üzerine besik bradze ile beraber transfer edilen futbolcu. tek bir yanlış vardı. brazde ile kardeş değillerdi ! trabzonspor'un gürcü fetişinin tavan yaptığı yıllar.
  golü koklayan adam olarak geldi, nezle olarak gitti. lige golle giriş yapmasına rağmen şota'nın bir sezon önce ağızlara çaldığı bir parmak bal yüzünden sürmeneli pirenaların hedefi oldu. ingiltere'de oynanan ve küçük orhan'ın 90. dakika da gelen golünde pası veren adamdı. bir iki hafta sonra siktir edileceğini bilseydi topu birmingham'dan manchester'e yollar mıydı bilinmez.
  arçil ve şota ile tekrar anlaşma sağlanınca 10 ya da 11. hafta gibi gürcistan'a dinamo tiflis'e gönderildi.

  sonraları akademik çevrelerde ve tıp dünyasında başarılı çalışmalar yapmamış olan katcharava tabii ki teknik direktör oldu. ne olacaktı? hem de bir zamanlar futbolcu olduğu dinamo tiflis'e. bu bağlamda şota'nın da gürcistan cumhurbaşkanı olması gerekir. yapmadılar, günahı boyunlarına.
 • orhan kaynak ''ingilizlerin villasini gece kondu yaparken'' futbol topunu kepceleyerek orhan'a asist yapan futbolcu olarak taninmayan biriydi kakhaber. genel olarak taninmayan bi tipti zaten. hatta o donem kemal serdar'in idamana gelen kacharava'yi taraftar sanip imza verdigi anlatilir hala. trabzonspor'da oynadigi maclarda genellikle ''etkisiz futbolunu bir de gol atamayarak'' suslerdi kacharava.$enol gune$'in futbolu gecip insanliktan sogudugu, varolu$u sorguladigi yillarda trabzonspor kadrosunda bradze, okan ozke, semavi uzun, victor gri$ko, cengiz atila ve ramazan silin ile birlikte bulunmu$tu. $enol gune$'in bu saydigim adamlarla nasil antreman yaptigi, nasil idman arasi baklava yedikleri, deplasman seyahetlerinde bu kadroya nasil dayandigi bir sir olarak kaldi.kacharava gitti.
 • bir dönem trabzonspor'a ucuz olduğu için transfer edilmiş gürcü forvet oyuncusu. aston villa deplasmanında orhan kaynak'ın attığı gol sonrası sevinçten ağlamasıyla akıllarda kalmıştır. besik beradze ile beraber takımdan gönderilmesi o dönemde son derece dramatik sahnelere neden olmuştu. iyi bir futbolcu değildi ancak kesinlikle takımını ve trabzon şehrini çok sevmişti.
 • oğlu da futbolcu olmuş; nika kacharava.. bu akşam gürcistan'ın kendi sahasında sırbistan'a 3-1 mağlup olduğu maçta da takımı adına gol atmış.. boyu 1.98
 • şota ve arçil'in bonservisleriyle transfer olduğu dönemde kadroda yer açılmak için, geldikten bir kaç ay sonra vatandaşı ve yine birlikte transfer olduğu besik beradze ile birlikte gönderilmiş futbolcu..

  bu kısa sürede trabzonspor formasını ligde 5 kez giyip 2 gol atmış, avrupa'da ise 3 maçta forma giymiştir..