şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara kızılay'da olgunlar ile kızılırmak caddelerinin kesişiminde yeni açılan bir coffee shop. sayısı giderek artan gurme kahve sunan mekanların içinde oldukça keyifli ve güzel bir alternatif. yerinin merkeziliği açısından da tercih edilesi. kahveleri oldukça taze ve leziz. ev yapımı pasta ve kurabiyeler de gayet lezzetli.

  (bkz: ankara'nın coffee shop'ları)
 • yaklaşık dört ay önce açılan ve benim yeni deneme şansımın olduğu ankara kocatepede bulunan kahve dükkanı.

  kavurucu olarak coffeenutzz kullanan mekanda espresso, v60 ve ice chemex denedim ve şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bülten sokakta bulununan rakiplerinin fersah fersah ötesinde bir kalite yakalamışlar.

  kendi reçetelerini sürekli güncelleyip yeni şeyler denemekten kaçınmayan baristaları ile ilerleyen günlerde kahve çeşitlerinide arttırmalarıyla birlikte ankarada 3rd wave adına güzel bir alternatif olacaklarını düşünüyorum. henüz denemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.
 • incirli cheesecakelerine hayran olduğumuz, tüm menüsü denelinesi, sıcak havasıyla şimdiye kadar neredeydiniz dedirten mekan.
 • dekorasyonu çok hoş ve bende kahve dükkanı açma hevesi uyandıran mekan. ankara kızılay için çölde vaha niteliğinde olan cafe.

  edit:imla
 • iftar sonrası saatlerinde acik hava caz müzik keyfi sunan absürt mekan.
  kahveleri ve bilimum sıcak içecekleri berbat olmasına rağmen ışletmeci ve çalışanları inanılmaz sıcakkanlıdırlar.
 • ankara'nın en keyifli kahvecilerinden biri.ortamı hoş,çalışanları güleryüzlü olan bir işletme. benim için ayrı bir anlamı da var. buraya hep sevdiğim adamla gittim. onunla kahve içtim, incirli cheesecakei favorimizdi ve bir dilimi paylaşırdık. bana hep iyi gelirdi. geçenlerde tekrar gittim iyi gelsin diye fakat tek başıma. cheesecake her zamanki gibi güzeldi ama o dilimi paylaşma tadını alamadım tabii.
 • incirli ve ayvalı cheesecakelerinin şahane olduğu, müthiş americano yapan, sokak hayvanları için her daim mama ve su bulunduran, vegan/vejataryenler için alternatifleri olan, sevimli insanların çalıştığı yer.
  içi dışı her şeyi tatlı bir yer.
  lo&loud kapanınca nerde çay içeceğiz, kahve içeceğiz isyanına cevap vermiş; sürekli gop’a çıkmak zorunda kalmaya engel olmuş yer. 574 yıldır ankaralıyım, şunu diyebilirim ki tunalı’daki birçok yer adam akıllı bir tatlı ve kahve yapamıyor artık. çare gop derken kakule’yi görmemiz iyi oldu. park sorunu falan da olmuyor, karşısı kocatepe zaten.

  reklam gibi bir entry oldu bu ama yapacak bir şey yok.
 • pazartesi saat 19’da kahve satışı kapanıyormuş. mekan açıktı arkadaşı beklemek için oturmam da sorun olmaz demi dedim. tabi dediler. ben otururken 2 çift türk kahvesi aldı geldi içerden. bu kişilerde müşteri ve ayrıcalık sunuldu ise bana yapılan ağır orospu çocukluğudur. altta yatan mantıklı açıklaması varsa da görüntü olarak ben de oluşturulduğu izlenim hala aynı.
 • kaynamis sebeke suyuna vip 3in1 granur kahve atip icerim yine de buranin kahvesini icmem. oyle rezil ve batmaya mahkum bir mekandir.
 • mezatlarını çok sevdiğim ve sahibinin efsane kafa bi adam olduğu mekan. *