şükela:  tümü | bugün
 • ankara kızılay'da olgunlar ile kızılırmak caddelerinin kesişiminde yeni açılan bir coffee shop. sayısı giderek artan gurme kahve sunan mekanların içinde oldukça keyifli ve güzel bir alternatif. yerinin merkeziliği açısından da tercih edilesi. kahveleri oldukça taze ve leziz. ev yapımı pasta ve kurabiyeler de gayet lezzetli.

  (bkz: ankara'nın coffee shop'ları)
 • yaklaşık dört ay önce açılan ve benim yeni deneme şansımın olduğu ankara kocatepede bulunan kahve dükkanı.

  kavurucu olarak coffeenutzz kullanan mekanda espresso, v60 ve ice chemex denedim ve şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bülten sokakta bulununan rakiplerinin fersah fersah ötesinde bir kalite yakalamışlar.

  kendi reçetelerini sürekli güncelleyip yeni şeyler denemekten kaçınmayan baristaları ile ilerleyen günlerde kahve çeşitlerinide arttırmalarıyla birlikte ankarada 3rd wave adına güzel bir alternatif olacaklarını düşünüyorum. henüz denemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.
 • incirli cheesecakelerine hayran olduğumuz, tüm menüsü denelinesi, sıcak havasıyla şimdiye kadar neredeydiniz dedirten mekan.
 • ankara'da olgunlar/kızılırmak kesişiminde yer alan kahveci.

  bir kere konum harika. mekân dizaynı muazzam. herhalde bir kahveci açacak olsaydım bire bir bunun gibi olmasını isterdim. o kadar beğeniyorum mekânı.

  kahvelere gelirsek, açıkçası kahvelerinin pek bir numarasını göremedim. ankara'daki faal tüm kahvecileri gezmiş biri olarak söylüyorum bunu.

  sıcak kahvelerinin bir numarası yok, fakat yazın "nitro brew" dedikleri bir cold brew kahveleri var ki harika. bildiğin cold brew demleniyor, servisten hemen önce içine nitrojen sıkıyorlar. ortaya maden suyu gibi bir kahve çıkıyor. anlatması çok güç, muhakkak denenmeli.

  tatlıları harika süper inanılmaz muazzam

  fakat bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim, galiba sadece 1 barista var. bu rezalet bir durum, çünkü hafta sonu bir kere gittiğimizde kahvenin gelmesi için yarım saate yakın bekledik. muhakkak barista sayısını artırmaları gerekiyor.
 • dekorasyonu çok hoş ve bende kahve dükkanı açma hevesi uyandıran mekan. ankara kızılay için çölde vaha niteliğinde olan cafe.

  edit:imla
 • iftar sonrası saatlerinde acik hava caz müzik keyfi sunan absürt mekan.
  kahveleri ve bilimum sıcak içecekleri berbat olmasına rağmen ışletmeci ve çalışanları inanılmaz sıcakkanlıdırlar.
 • ankara'nın en keyifli kahvecilerinden biri.ortamı hoş,çalışanları güleryüzlü olan bir işletme. benim için ayrı bir anlamı da var. buraya hep sevdiğim adamla gittim. onunla kahve içtim, incirli cheesecakei favorimizdi ve bir dilimi paylaşırdık. bana hep iyi gelirdi. geçenlerde tekrar gittim iyi gelsin diye fakat tek başıma. cheesecake her zamanki gibi güzeldi ama o dilimi paylaşma tadını alamadım tabii.