şükela:  tümü | bugün
  • hesapçı bir şarkı ve söz.
  • (bkz: kal benimle)
  • 21. yüzyıl dervişi ilyas keçeci'nin yaptığını öğrendiğim andan itibaren aramam albümünün en merak edilen şarkısı olmuştu benim için, kal benim için. tatlıses'in son yıllarda müziğiyle, sözleriyle söylediği en adamakkılı, orjinal adı "ayrılık şarkısı" olan şarkı. kasette b-1 olması hasebiyle namert olayım havası da taşıyor şarkı...

ayrılıktan yana kaç şarkı varsa
    hepsini bu akşam çal benim için
    tüm zarar ziyanın hesabı bende
    birkaç sitem daha kal benim için

pişmanlık duyup da bir gün anarsan
    'nerdeyim, nasılım' diye sorarsan

bir ayrılık şarkısı seç
    sessizce çal benim için
    yüreğin ellerinde öylece kal benim için

aynanın karşısına geç
    yüzüne bak benim için
    eğer ki ağlıyorsan
    bu yaşlar bizim için

bende emanetin her neyin varsa
    al da mabed'imi yık benim için
    böyle paramparça yaşamaktansa
    kalbime bir kurşun sık benim için...

ilyas keçeci'nin şarkının orjinalinde okuduğu "olur ya bir gün sen de böyle seversin / sen de benim gibi hesabı ödersin / sen sana, ben bana kaldık ne dersin? / bir kaç veda daha kal benim için" kısmını söylememiş tatlıses...
  • sözleri demeyim de formatı cemal safinin yazıp orhan gencebayın bestelediği iç benim içinadlı esere çok benziyor.sanki o şiirin devamı gibi olmuş.
    (bkz: iç benim için)
  • yıllardan sonra demet akalın ve ibrahim tatlıses'i bir arada göreceğimiz klibin şarkısı, şarkının klibi...
  • çöpçatan yarışma programları furyasında önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkması hayli yüksek yarışma programı ismi, kıçımdan bir format uydurayım hemen; yedi kız yedi erkek bir eve tıkılmak suretiyle her hafta sonu oylamalar sonucu evden elenmemesini istedikleri kişilere erkekler kal benim için der, kal benim için denmeyen kişilerse halk oylaması sonucu elenir kal benim için denenler elenemez format gereği
  • sonunda "senin diz çökmen beni yüceltmez, sadece öldürür..." yazan tatlıses klibi...
    (bkz: demet akalın)
  • son 1-2 yillin en jilet manyagi $arkisi. ibo grafigi yeniden yukari dikti. paspalla$iyordu yoksa...
  • lokantanın (ya da meyhanenin) sahibi rolünde cengiz tekin'i gördüğümüz video klip...