• harun kolçak'ın bana göre hayatında yaptığı en mükemmel şey. ve bu şarkıyı emel'den değil harun kolçak'tan dinlemek lazım. hem şarkının altyapısı farklı hem de harun abinin kattığı yorum. dinledikçe burdan gidip harun kolçak'la kalasım geliyo, öyle etkileyici...
  • müslüm gürses'in okuduğu, hakettiği değeri görmeyen parçalardan.
  • müslüm gürses'in dünya yalan adlı albümünde seslendirdiği muhteşem bir kanun solo girişe sahip şarkısı. sözleri:

ister misin ulaşalım o yıldızlara
    geleceği koy aklına kal benimle
    bırak yalnızlığı yalnızlıklara
    yüreğini al yanına kal benimle

boşver yıllarca gördüğün hülyalara
    heves edip düşmedin mi nice yollara
    bırak yaşanmış ne varsa geçen yıllara
    aradığın deli aşkı bul benimle

göremezsin duyamazsın ben gibi çılgın
    en deli sevdanın gözü kör benimle
    karanlığın kuytu köşelerinde
    yüreğini al yanına kal benimle...
  • harun kolçak yorumunu dinlemeden ölmemek gerek. çok ciddiyim.
  • hazine. herkes bilmez.
  • emel muftuoglu albumu uzerine calismaktadir. sezen aksu'nun ona ozel hazirladigi 8 boktan sarkiyi almistir ama hazir album yapmisken araya bir tane de guzel sarki sikistirmak istemektedir. arar, tarar ama etrafinda iyi sarki yazabilen kimse yoktur. sonra aklina eski gunleri gelir. "ulan eskiden album yaptim mi millet yuzume bakardi, simdi kimsenin kaale aldigi yok. ne yapsam acaba?" diye dusunmekteyken kafasina dank eder: "haa, ulan bu eski sarki guzeldi ama albumum icinde cok siritip, diger sarkilarin boktanligini belli edebilir. en iyisi bunu berbat duzenleyecek birine vereyim, kendim de igrenc soyleyeyim. hatta dur, kizim da soylesin, beraber sivayalim, ahaha!" der.

gerisini biliyorsunuz...
  • şu an dinlerken farkettiğim kadarıyla sonundaki çıkışı saymazsak harun kolçak'ın kings of convenience denemelerinin tohumlarını attığı şarkıymış. fakat ne kadar da güzel söylemiş şarkıyı zamanında. sonradan niye öyle şeyler yaptıysa artık...
  • emel müftüoglu'ndan mi yoksa harun kolcak'tan mi dinlemek istersin denilse, kesinlikle harun kolcak diyecegim sarki. o kadar güzel söylemis ki harun kolcak bu sarkiyi. korkuyorum'da ise tam tersini söyleyebilirim.

gecenlerde öyle bir duygu yogunlugu yasatti ki bana bu sarki, üsenmedim actim twitter'dan harun kolcak'a, bu eseri bize hediye ettigi icin tesekkür ettim. o da bana tesekkür etti sagolsun.

insana, bir yelkene binip gidesini getiren sarki. cok güzel. hem de cok.
  • bir düş, hiç gelmediği ve dolayısıyla hiç gitmediği halde bile sarf edilebilecek temenni cümlesidir.

bu cümleyi barındıran ve diğer sözleri de bütünü tamamlayan harun kolçak yorumu keyiflidir..
  • harun kolçak’ın muhteşem ötesi şarkısıdır. 2000 yılında idobay’dan çıkan bana göre kariyerinin en iyilerinden olmasına rağmen pek kıymeti bilinmemiş “yaşasın” albümünde yer alır. o güzel huzurlu sesinden dinlerken güzel bir akşamüstü deniz kenarında hayat o andan ibaretmiş gibi hissedersiniz.

düzenlemesi de müthiş, o başındaki dalga sesleri, o güzel gitar. emre ırmak düzenlemiş şarkıyı.

emel müftüoğlu’da çok güzel yorumlar ama ben harun kolçak versiyonunu daha güzel buluyorum. nurlarda yatsın.
hesabın var mı? giriş yap