şükela:  tümü | bugün
  • can bonomo'nun kainat sustu adlı albümünden dile dolanan şarkısı. ne güzel, ne efendi aşk acısı çekiyor bu adam ayrıca *

bir kuş uçar pencereden haber verir ey
    ben yanarım bu dağlar bana dar gelir ey
    kal evim ol çil çil olsun taşların
    ellerin yastık yorgan sarı saçların

kal gitme fikrim sende
    sen bir başkasını sevsen de
    var gitme ölürüm o zaman ben
    yar gitme ölürüm o zaman ben

kal bugün canım ağrıyor
    ellerim tenini arıyor
    saçlarım tel tel ağarıyor
    ölürüm ah ölürüm o zaman ben

dur bugün ruhum eğik bak
    yorgunum zormuş unutmak
    her gün aynı dileği tutmak

yol beni al yarime ver gel bana ey
    yol canım ol yoldaşım ol gül bana ey
    bir gülü al doğur elime ciğerlerime
    ben yandım selamet olsun diğerlerine

tutmayın tutmayın beni dağlar
    benim sizden uzun şiirlerim var
    yutmayın unutmayın beni bağlar
    benim sizden büyük aşklarım var
  • hiç sevmediğim can bonomo'nun son çıkan kâinat sustu albümünün en güzel şarkısıdır zannımca.
    yiğidi öldür hakkını ver demişler, ama bu şarkının güzelliğini albümün geneline yayamamış itici arkadaş.
  • bulunmam gerek gibi "mükemmel" denilebilecek bir albümden sonra biraz sönük kalan kainat sustu albümünün, albümü çok çok aşan şarkısıdır, şahanedir.

ayrıca bu şarkıda biraz yaşar şarkısı havası da var, belirtmeden geçemeyeceğim.
  • 2 gün önce kainat sustu albümünün şarkılarını şöyle 5'er 10'ar saniye dinledim, aklımda kalan tek şarkı oldu "kal bugün".

şimdi hala dinliyorum, çok güzel olmuş şarkı. can bonomo'yu meczup albümünün sonrasında fazla yapay bulurdum, yine aynı albümden sonra hiç bir yeni şarkısını açıp dinlemedim ama kal bugün çok başka olmuş, çok güzel olmuş.
  • maşallahı olan şarkıdır. klip çekme buna bonomo kaptan. klip gelmesin hayalimize; hatıralar alev topuna dönsün kafamızda dinledikçe.

bir dem olma yolunda ilerleyen kainat sustu albümünün çoğu kişice en iyi parçası.
  • müziği, sözleri ve vokaliyle can bonomo'nun kendini aştığı bir parça olmuş ki normalde sevmem keratayı.
  • canım ağrıyor diye bi laf var bu şarkıda. bütün albümün hikayesi buradan çıkıyor sanki.
  • "canım ağrıyor" ve "ruhum eğik" sözleriyle canımı ağrıtan şarkı. ne güzel yazmışsın yine bonomo. aynı alt yapının üzerine yazılmış saçma sözlerle dolu piyasanın içinde ne güzel müzikler ne güzel sözler.
  • durduk yere adamın amına koyan şarkılar listesine üst sıralardan giriş yapmış mükemmel sözlere sahip şarkı. unutamadığınız birileri varsa canı iki kat daha fazla ağrıtıyor.

her gün aynı dileği tutmak
  • büyük büyük lafları, ağzımıza burnumuza savuran bonomo şarkısı.

seviyoruz.