şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kuru arabesk fantazi tarzı parçalardan bir farkı olduğunu hissetmemin sebebinin nezih üçler etkisi olduğunu anladığım nefis damar parça
  • nezih üçler'e ait sözleri aşağıdaki gibi olan güzel arabesk şarkı.

güneşim soluyor ayazlarda
    içim ürperiyor
    ne yüzüm gülüyor yolunda
    ne yapsam olmuyor

bir gemi kalkıyor içimden
    meçhule gidiyor
    yüzüyor bilinmez uzaklara
    canımı yakıyor

uğrunda ölüm bile bana kolay
    karşısında dururum
    varsın böyle geçse de bütün ömür
    kendimi avuturum

kalakaldım kışın ortasında yine
    yine aldandım sonunu bile bile
    cennetten kovuldum isyan ede ede
    hiç utanmıyorum.
  • hakkında bu kadar az entri görünce adını yanlış biliyorum sandım ama öyle değilmiş. nası lan?
  • bu kadar az entri girilmesi gerçekten şaşırtıcı. bu şarkı çok daha fazlasını hak ediyor. sen söyle serkan kaya abi, biz azınlık seni dinleriz. "varsın böyle geçse de bütün ömür, kendimi avuturum"
  • uzun süre sonra çıkan en sağlam arabesk parça olmuştur su anda youtube izlenme sayısı 35 milyon üzerine koyarsa bu adam zirveye çıkar
  • arabeskten nefret eden kişilerin bile dinleyebileceği bir şarkı.
    harikulade bir eser olmuş gerçekten.

buzuki introya çok yakışmış .
    aranjörü tebrik etmek lazım,bayık arabesk parçalar gibi kaydedilseydi bu kadar beğenilmezdi belki de.
  • öyle bi eserdir ki gecesi, gündüzü, günü, saati hiç farketmez içine alır ve bi anda
    nefret ettiğin o eski sevgilini özlerken
    ölen arkadaşının arkasından ağlarken
    yaşadığın hayatın bokuna püsürüne söverken
    hiçbi şey düzelmeyecekmiş gibi hissederken
    dünyanın adaletsizliğinden yakınırken
    insanların kokuşmuşluğundan midenin nasıl bulandığını farkederken bulursun kendini. aynı anda tonlarca duyguyu yaşatabilir sana.
    cennetten kovuldum isyan ede ede kısmını söylerken öyle derinden yürekten söylediğini farkedersin ki bi an tövbe çekersin ne isyanı allah'ım ne diyorum affet diye.
    öyle vurur mu bi şarkı bi insanı, anasını bile siker afedersiniz. yazana-yorumlayana-söyleyene selam olsun.
  • bir üst mertebesi için:

(bkz: galmagaldım)
  • sesi "tovbeler olsun" bir insan olarak "yag satarim bal satarim" adli guzide eserde bile zorlaniyorum. ama sarki soylemeyi de nasil seviyorum anlatamam (etrafimdakilere sabirlar)

fekat ruyamda elimi kolunu sallaya sallaya bu sarkinin nakaratini soyluyordum biraz once. ve hatta "cennetten kovuldum isyan ede edeeee" bolumunde elimi gogsume bastiriyordum falan. nasil arabeske baglamisim belli degil. adeta kucuk intizar gibiydim.

sarkiyi kim soyluyor bilmiyorum (ibrahim tatlises gibi geliyor) sarkinin basini da bilmiyorum. sarkiyi nerede dinledim hic bilmiyorum . ama artik nasil islediyse bilincaltima...

farkettirmeden sisteminize sizan ve bagisikliginiz dustugu anda oetaya cikip iayanlara gark olmaniza sebep olan sarki.
  • ''kalakaldım kışın ortasında yine
    yine aldandım sonunu bile bile
    cennetten kovuldum isyan ede ede''

'ya seviyorum, kendime engel olamıyorum n'apayım duygularımı mı saklayayım.' diyerek ikinci bir şansı isteyen ve daha ikinci haftasında 'sana köpek gibi aşığım ama sen beni sevmiyorsun. değer vermiyorsun. aşık olmam, istememe engel değil. ayrılmak istiyorum.' diyen birinin ardından defalar defası dinlenip durulur.

hayal kırıklığıma mı yanayım, aşk acıma mı, eşekliğime mi bilemedim anasını satayım. ben de bu şarkıya sardım.