şükela:  tümü | bugün
 • eskiden bir tatli huzur almak icin,
  simdiyse piyasa icin gidilen semt
 • fenerbahce ile moda arasinda kalan semt.. marinasiyla unludur..
 • münir nurettin selçuk'un "yok başka yerin lütfu" ya da "bir tatlı huzur almaya geldik kalamış'tan" diye de bilinen güzelim şarkısının adıdır aynı zamanda. kendisi de bir dönem kalamış'ta yaşamış olan münir nurettin (ki hatta adına cadde vardır bu yüzden) behçet kemal çağlar'ın dizelerini bestelemiş, bu nihavend şarkıyı çıkarmıştır ortaya.
  tüm çocukluğumu, şimdi de haftanın belirli günlerini geçirdiğim, çok seviyorum dememin yüzeysel kaçacağı bir yerdir kalamış. bu şarkı da bana ben çok çok ufakken kimi pazar öğledensonraları sahilden sandal kiralayıp denize açılmamızı, babam kürekleri çekerken kardeşimle benim suya değeceğiz diye delice sarkmamızı, annemin korkmasını, böyle şimdi hatırlaması doğrusu fena eden tatlı huzurları çağrıştırır.

  yok başka yerin lütfu ne yazdan ne de kıştan
  bir tatlı huzur almaya geldik kalamış'tan, ah kalamış'tan
  yok zerre teselli ne gülüşten ne bakıştan
  bir tatlı huzur almaya geldik kalamış'tan, ah kalamış'tan

  istanbul'u sevmezse gönül aşkı ne anlar
  düşsün suya yer yer erisin eski zamanlar
  sarsın bizi akşamda şarap rengi dumanlar
  bir tatlı huzur almaya geldik kalamış'tan, ah kalamış'tan.

  of of fethettiniz ay parlayarak şen gülerekten
  gündüz koya sen gel gece kalsın aya nöbet of
  ses çıkmıyor artık ne kürekten ne yürekten
  emret güzelim istediğin şarkıyı emret of of
  bir tatlı huzur almaya geldik kalamış'tan ah kalamış'tan.
 • yunanca kamışlık demek olan kalamissia'da gelir ismi. burada bir zamanlar açık olan todori meyhanesinde ki fasıl geceleri ile de ünlüymüş.
 • minur nurettin selcugun super ötesi sarkısı.asiri derecede moral ve mutluluk veren bir parca
 • sahili, todori'si * ile ünlü, mutena bir semtdir.
 • eskiden sahili kuşatan o bok kokusundan şimdilerde tamamen arınmış;ve fakat vinçle düzleştirilen kayalar yüzünden oturanın kabak gibi meydanda kalması,buna bağlı olarak gönlünce içip coşup denize işeme keyfini tadamaması gibi sorunlara gebe olan;yine de gönüllerdeki yerinden bir şey kaybetmeyen süper mekan.

  sabah ezanıyla birlikte sahile süzülüp güneşi doğurmak,bir kaç saat sonra beliren jogging yapmaya çıkmış teyze/amcalarla sohbet etmek,öğlenleyin parktaki ağaçlardan birinin gölgesine uzanıp uyumak,akşama doğru sarhoş fazda salıncağa binerek dünyanın salınımını artırmak,heykelin kucağına oturmayı ihmal etmemek,kayalara yerleşerek portakal rengi güneşin ufukta kaybolmasını seyretmek,son olarak da ayın deniz üzerindeki aksinin orgazmik etkisine kapılarak saatlerce oturmak farzdır.bu süreçte başa gelebilecek tek can sıkıcı olay,bir an önce def-i hacet eylemeniz gerekirken etrafta tek bir tuvalete dahi rastlayamamaktır.marina çalışanlarının da tuvaletlerini yabancılarla paylaşmak konusunda hayli tutucu oldukları tecrübeyle sabittir.

  (bkz: sozlukte anı anlatma sanatı)
 • hucumkedi'nin yorumlamayi en sevdigi $arkilardan biri olmu$tur birden bire. kerem tuzun ve melik balta beylerin muthi$ uyumuyla keyifle dinlenir.
 • susayacıyla ünlü semt
 • grekce, kamıs/saz anlamındaki 'kalamos'tan gelmektedir adı*