• 2019 yılında ibrahim tatlıses denen şahsın nasıl bir kişilik olduğunu daha yeni öğrenen kişiye kalben denir.

'gözlüklü feminist' olduğundan artık haydi söyle şarkısını sahnede söylemeyecekmiş. sofrada en çok yiyen ve yemek bittiğinde 'yemek de pek kötüymüş' diyen insan gibisin kalben.
  • bu akşam sorulara verdiği yanıtlarla ne kadar itici olduğunu gösterdi bu ne oldum delisi şarkıcı.

köy okuluna yardım çağrısına "sizin adını bile bilmediğiniz okullara yardım ediyorum ben" yanıtını nasıl verir normal bir insan?

umarım zamanla silinir piyasadan. benzer şarkıcı sınıfındaki nice yüzlercesi gibi kaybolur gider.
  • soru cevap etkinliğinde "o kıyafet ne ya, banyodan mı sorularımızı cevaplıyorsun? :d" sorusunu soran yazara; "yüzdüm de geldim. spor yapıyorum bu aralar. siz de arada yıkanmayı unutmayın, sözlük başında çürümeyin." diye cevap veren şarkıcı.

ne alaka olması bir yana, herhalde ekşi sözlük yazarı yazarı deyince aklına, banyo yapmayan, sözlük başında çürüyen, pizza kutusunu göbeğinin üzerine koyup 24 saat pc başında oturan adamlar geliyor.
  • öncelikle kendisi gerçekten berbat bir vokal. tek numarası ses rengi. cidden iyi bir ses rengi var zor bulunur cinsten. peki nasıl kötü vokal?
    ben öyle sağa sola sallayan uyuz bir tip değilim. müzik öğretmeniyim özel bir okulunda ve ağırlığım genel olarak şan ve piyano üzerinde.

okulumuzun kuralları gereği öyle her önüne geleni okula alamıyoruz.
    ve bu ablanın tarzında onlarca kız çocuğumuz okula kayıt yaptırmaya başladı son dönemlerde. yani homojen olarak yayılan bir hastalık gibi bu vokal tarzı. almıyoruz doğal olarak.

kalben de bizzat gelsin okulumuza onu da kayıt etmeyiz. entonasyon çok büyük bir baş belasıdır bu işte. düzeltilir. ama bu tür şarkı söyleyen ablaları eğitmek imkansızdır.
    çünkü bu öyle bir tarz ki; ıkınarak şarkı söylemek. amaç; daha acıklı ve içten olmak, acıların kadını kisvesine bürünmek. yaptığı blues atakları da ( susma gönlüm sen söy le lea laaa) müzikten az çok anlayan ( iyi bir dinleyici de olur) farkmesi muhtemel aslında tondan çıkmak oluyor. ama yeni nesil müzik dinleyicileri bu atonel tarza müptela oldu. sofar saçmalıklarının önümüze getirdiği bu yeni nesil müzik rezaleti sonucu; yüzyüzeyken konuşuruz , (bkz: son feci bisiklet), vb müzikal facialar ortaya çıktı. bu sağda solda karı kız kovalayan müptezel sığır adamlar bir süre başımıza biz müzisyeniz diye dikildi. onların havası ağır ağır sönüyor derken bir de başımıza kalben çıktı. nerden? tabiki sofardan.

eleştirim kesinlikle müzik tarzına değildir. ki bu tarz (bkz: indie) ingiltere başta olmak üzere bir çok ülkede kendi kültürlerine göre icra ediliyor ve gayet başarılılar da. tarza diyecek lafım yok.
    ama türkçe sözleri olan şarkıları sanki yabancı şarkıymış gibi söylemeye başlayan bu yeni nesil başarısızlar ordusunun yaptığı şey vokallik değildir. sadece boş akorların üzerine saçmalamaktır.
    eski zamanlarda, her şeyin denetiminin sıkı yapıldığı zamanlar, müzik sektörünün de denetimi çok sağlam yapılırdı. en küçük bir detone olsa o eser eser işletme belgesi alamazdı. incelenir ve kuruldan geçmezdi. ciddi bir iş sonuçta müzik. türk halkı da detone nedir bilmezdi. biz bu ve bunun gibi şarkıcıyım diye geçinen ablalardan öğrendik bu terimi. tabi her şeyde olduğu gibi bu sektörde de denetim boşa alındı. bundan 20 yıl önce olsa kalben gibi kızcıklar eser işletmeden geçemezdi yani.

beni ve benim gibi eğitmenleri en çok rahatsız eden şeyse; bunun gibi niteliksiz sanatçıların yeni nesil tarafından değer görmesi. üstüne de ona özenen küçük yeteneklerin eline gitarı aldığı gibi okulumuza yazılmaya çalışması. umarım bu dönemi de en az zararla atlatırız. müzikle kalın. *
  • travesti gibi sesi var. tam bir edebiyat fakülteli solcu kızı imajı. kolektif kafelerde beleşe çay içip çav bella ile halay çeker arkadaşlarıyla.
  • bizim gibi “alirsan ekime almazsan skime kadar” diyen saticilari samimi bulan ortadogulu insanlara cevaplari samimi gelen sarkici.

adini bilmedigimiz hangi okullara bagis yapmis aydinlatirsa sevinirim, ben fazla yikanmadigim icin en azindan kulturlenirim
  • ibrahim tatlıses şarkıları söylemeyecekmiş artık.

allah razı olsun, anasını sikiyordun güzelim şarkıların. bırak kalsınlar öyle.
  • yazarların soru sorup götünü kaldırdığı kişidir. sormayın amk. beleş mezar bulsanız atlayacaksınız. youtube'da paylaştıklarında nickim görünsün diye şebeklik yapma peşindesiniz. ayarı yeyince de gelip başlığı altında ağlıyorsunuz. kalben kim amk? türk müziğine ne katkısı olmuş? fast food müzik yapan birisi işte. cool davranmaya çalışınca cool olduğunu düşünen bir artist işte.

edit: hdp'nin kadın milletvekillerine benzeyen şarkıcı.
  • "kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi şarkımı söylemeyi tercih ediyorum" diyerek, bundan sonra konserlerinde bir ibrahim tatlıses şarkısı olan ve kendisinin de ünlenmesinde payı büyük olan haydi söyle şarkısını söylemeyeceğini beyan eden şarkıcı. şarkısını söyleyip o şarkının ekmeğini yerken ibrahim tatlıses'in ne mal olduğuyla ilgilenmiyorsun ama şarkı popülerliğini yitirince, ortam da kadına yönelik şiddet konusunda duyar kasmaya müsaitken çıkıyorsun ortaya ve kadını silahla vuran bir adamın şarkısını söylemeyeceğim pozları veriyorsun. kusura bakma da kadına şiddet uygulamak kadar iğrenç bir tutum bu.
  • tam bir cihangir kezbanı, egosu ayyuk’ta gezineninden.

bir de önceden tanıyan bi vatandaş burada demiş “sahnede nazan öncel’e laf çakıyo size mi çakmayacak” diye. e arkadaş millet de bu yüzden itin götüne soktu bu akşam kendisini. yaş almış ama kafa hala ergen. ne yani iki tane sikindirik şarkı yapan herkese ünlü diye sanatçı diye tapınacak mıyız kardeş? saygı dediğin şey hakedilir kusura bakma.

bu arada eski kocası olacak herifin gözüne nasıl bi perde indiyse bunla bile evlenmiş. huyu bile güzel değil lan karının.
hesabın var mı? giriş yap