şükela:  tümü | bugün
  • bugün soundcloud sayesinde keşfettiğim çok hoş sesli kız. sadece adlı şarkısında fazlasıyla cem adrian'ı böylesi daha iyi şarkısında ise azıcık ucundan deniz özbey akyüz'ü andırdı bana.

https://soundcloud.com/kalbenben
  • delikanlı bir tarafı vardı sesinin tersine, istanbul'a gitmiş hey gidi hey.
  • dinlediğiniz an başka birşey dinlemeyeceğiniz kişi.
    bütün müzik listeleriniz bir haftalığına iptal oluyor, önce sadece yi 24 kez felan küçük dozlarla,
    sonra soundclouddan hepsini dinliyorsunuz. daha sonra ufak ufak sadeceyi açıp tekrar aynı sırayı başa sarıyorsunuz.
  • dün gece cafe mitanni'de dinleme fırsatı bulduğum müthiş ses. hatun bize ekstra bir şişe şaraba mal oldu ama kesinlikle değdi. yaa o kadar az şarkısı var ki soundcloud'da aynı şarkıları devamlı dinlesen de dinlemelere doyamıyorsun. 'ulan serdar ortaç bu kadar meşhurken, kalben sağdıç neden tanınmıyor?' diye düşünmekten kendini alamıyorsun.
  • kendisi sadece isimli eseri ile ilk dinleyişte aşık olunan şarkılara müthiş bir örnek vermiştir. efsane bir performans, kendini içine çeken bir ses tonu, harika sözler. daha çok şarkı yap güzel insan.
  • çok hoş sesli kadın.ilk dinlediğimde başka birilerinin sesini hatırlatır gibi oldu, dinledikçe başkalaştı güzelleşti.hakkaten daha çok duyulması gerekenlerden.
  • şarkı söylerken hiç sıkıntıya girmiyor gibi, özellikle son zamanlarda yaptığı kayıtlarda. klişe kadın vokalist efektleri yapmıyor.

son paylaşımında "oh yeah bebek ve çakmak adlı yeni şarkıları beğenmezseniz lütfen aranızda konuşun. gelip yüzüme küfretmenin, hakaret etmenin falan pek anlamı yok, değil mi? sonuçta yapmışım, paylaşıyorum." demiş. ilgili arkadaşı kınıyorum, bence gitsin top sektirsin kendisi.

edit: yukarıda akadaşlar çeşitli kişilere sesini benzetmiş benim pek hoşuma gitmiyo öyle benzetmeler zaten katılmadım da o benzetmelere ama şu şarkıda 1:30 civarı candan erçetin aklıma geldi. taklit demiyorum, o kadar güzel ses.
  • (bkz: kalben)
  • on parmağında on marifet bi hanım kızımız, şarkılarından sonra şimdi de çocuk kitabı çıkmış.
  • ortaokul ve lisede de hep başarılı olan ve okulumuzun hiçbir zaman değişmeyen vokaliydi. sesi hep güzeldi bu kızın.

(bkz: çamlaraltı koleji)
    (bkz: demir demirkan)
    (bkz: billur güventürk)