şükela:  tümü | bugün
  • devrik cümlelerle, psikiyatri kliniğine yatırılsa "fikir uçuşması" sebebiyle şizofreni tanısı alacak anlamsız sözlere sahip şarkıları olan kalben, sözüm sana.

aylardır şişirilen bir balon kalben. reklam jingle'larında boy gösterip azalarak biter umarım.

"yhaaa kalben'in şarkı sözleri müthişş" "yhaaa hayal kahvesinde çıkıyolarmış bu cumaaa" diyen ergenden geçilmiyor buralar.

>>bugün sokakta yürüyorum,
    alnımda saçlarım,
    röfleli;
    palamut sezonu açılmış<<

böyle şarkı sözleri olan, overrated bir grup bu arkadaşlar. grup da değilmiş zaten.
  • (bkz: peki bundan bize ne)

benim de piyasada hoşlanmadığım onlarca grup var, onlarca şarkıcı var. hatta kalben'den de çok haz ettiğimi söyleyemem, ara sıra bir şarkısı* denk gelirse dinlerim, o kadar.

beğenmediğimiz her grup için, her sanatçı için tekrar tekrar başlık açacaksak işimiz var.
  • öncelikle

(bkz: kalben'in müzik grubu olmaması)

sonrasında bu kızı asıl çekilebilen/farklı yapanın sesinin rengi olduğu anlaşılmalı. örnek mi?

kalben-haydi söyle

ibrahim tatlıses-haydi söyle

kesinlikle saçma sözleri olan şarkıları söylediği de doğru. kendisinin söylediği en anlamlı orijinal parça için

kalben-sadece

bu arada klibindeki ilk on saniyenin çok amatörce ve ergenvari olduğunu da belirtmek gerekir.
  • cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyormuş. kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasınıa vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani bir bakmış diğer kazanlarda her kes çıkmaya çalışıyor ama türkiyenin kazanından kimse kafasını bile çıkarmıyor baş zebani zebanilerden birini çağırmış ve sormuş

- niçin türkiyenin kazanından kimse çıkmıyor yoksa orda günahkar yok mu?
    zebani:
    - olmaz mı, ama çıkmaya çalışanı alttakiler geri çekiyor...

(bkz: sözlükte fıkra anlatacak kadar alçalmak)
  • herkes de şişmiş balon anasını satayım. şişen balonlar mı görmek istiyorsunuz? abartılan balon örnekleri için başlık açma çabasında mısınız? işte size harika örnek ürünler!

dikkat: bu ürünler, zevk ve hitap etme algısında hassas olan kitleler üzerinde, kavram kargaşasına sebep olabilir.

evvet buyrun:
    1. derya uluğ
    2. ceylan ertem
    3. halil sezai paracıkoğlu
    4. aleyna tilki
    5. koray avcı

yeni ve eski sürüm ürünlerimiz karışık olarak sıralanmıştır. güncellenen veya yeni ürünler eklendiğinde ilk duyan siz olun, kanalımıza abone olmayı unutmayın! ehe.
  • (bkz: kafasına silah dayamışlar)
    abi ne olur yapmayın abartılmış bir balon bu lütfen zorla dinletmeyin
    la yörü!!
  • katıldığım önerme. haz etmiyorum kendisinden. kişiliğe çok önem verdiğimden olabilir sebebi.
  • onlarca gereksiz pop şarkıları ve bi o kadar gereksiz popçuları takip edene kadar.kalben gibi gerçek anlamda müzik yapan müziği sevdiren hatta müziğe renk katan müzisyenler tercih edilmeli.abartılmış o kadar çok şey var ki bula bula kalbeni bulmuşsunuz helal olsun aşk olsun.
  • sonuna kadar katılıyorum, ses rengi, söyleyişi falan zerre hoşuma gitmiyor ayrıca şarkı sözleri de zihnimi bulandırmaktan başka bir şey hissettirmiyor bana lakin her sevmediğimiz insan için gelip burada başlık açmasak daha iyi gibi.