şükela:  tümü | bugün
  • link efendim.

akşam akşam ağlatmış, klip gibi, film tadında başarılı bir reklam filmidir.

bir sigorta şirketi için güzel ve parlak bir reklam olmuştur. kent'in bayram öncesi dayadığı ağır dramlı ağlamalı reklamlarından sonra ilk kez bir reklamda ağladım.

zaten kalbenin bu şarkıyı söyleyiş tarzı beni benden alır. bir de böyle sahnelerle güzel olmuş.

hakikaten ne sevgiler ve ne dertler var. her evde, her ailede ne hayatlar ne günler yaşanıyor. adeta reklam bunu düşündürttü bana.
    bilemedim, ağlamaya mı ihtiyacım varmış artık. sanki derdim yokmuşçasına, sanki hayatımda ve ülkede başka ağlanacak şey yokmuş gibi. bir reklama ağlamadığım kalmıştı o da oldu.
  • trendi takip etmiştir.

kalben'i normalde dinlemeyen biri olarak yeni bir garanti one reklamı sandım.

(bkz: fakat o ne)
  • birbirine benzeyen tipler oynamasından mütevellit, ilk izlediğimde tüm çiftleri aynı çiftin farklı dönemlerdeki halleri sandığım reklamdır. ikinci izlemede aydım...
  • afedersiniz ama şarkının anasını bellemiştir.

reklamı açın, sesini kısın ve fonda şunun eşliğinde reklamı izleyin.

bu arada reklam etkileyici.
  • nerdeyse ağlatacak reklam filmidir. kalben olmasa da olurmuş aslında baska bi jenerik de bulabilirlermiş hatta bence keşke bulsalarmış. yakın zamanda garanti reklamında da onu kullanmışlardı, önceki entrylerde de yazıldığı gibi benim aklımda da garanti reklamı mı acaba gibi bişey oluştu önce. ama onun dışında çok güzel gercekten sıcacık bir reklamdır.
  • reklamların yaşadığımız dünyanın bir parçası olduğunu kabul ediyorum. duygularımızı en çok harekete geçiren de bizi satılan ürüne yönelttiği için en başarılı reklam alıyor. hayatın ve kapitalizmin acı gerçekleri bir yana bu reklamları bir kısa film tadıyla izlemenin de yararlı olduğunu düşünüyorum.

en doğru hayat sigortasının en kötü anında destek olmak için verilen bir el olduğunu gördüm bu reklamda. ne hissettiğini anlayıp senden vazgeçmeyen, sensizliği kabul etmeyen bir "o" olmasının ne kadar önemli olduğunu...
  • insanlara onayları ve hatta bilgileri dışında sahte sigortalar düzenleyip, aylar sonra duruma uyandığınızda paranızı iade etmek bir yana dursun, yüzsüzce iptal işlemini gerçekleştirdiği ayınkini bile kesen, alenen insanları dolandıran ve bunu yaparken de yapı krediden yüz bulan boktan bir şirkettir allianz. reklamında şarkısı kullanılan vatandaş da "underground" akımına yaslanarak piyasaya sokulmuştu. feminizm kocayı, hipsterlık parayı bulana kadarmış demek ki. komple benden uzak olsunlar.
  • kalben'le guzel reklam..