şükela:  tümü | bugün
  • ben gunlerce duvarlara bakmistim.
    snapchat efekti ile kopek yaptim kendimi duvarlara bakmadigim zamanlarda. bes karis suratimi biraz sevimli hale getirmeye calisiyordum.
    cipralex. iyi bir sey. kafa seslerini susturuyor. biraz aptallastiriyor ama.
    36 saat uyudum. aralarda uyanip su ictim, kan sekeri icin kiraz yedim ikiser tane. sonra yine duvarlara baktim. evi boyamayi dusundum. her seyin nasil bu hale geldigini dusunmemek icin.
    uykudan kalbim aciyarak uyanip, ilac icip kalbimin acisinin gecmesini bekledim yine duvarlara bakarak.
    sarap icmek. kalp kirigina iyi geliyor mu bilmiyorum ama guzel aglatiyor.
    sustum. cok sustum hem de. konusarak bir seyler degistirilmedigi icin.
    insanlarin evlerinde uyurken agladim. gelip saclarimi oksadilar.
    insan uzuncayir duraginda aglar mi ?
    metrobuse bakip agladim.
    neyse gelmis gecmis olsun ^^
  • asker kaçağı olduğunu bildirmek.

ayıp tabii biliyorum ama, eski sevgilisinin ihbarı üzerine, 15 yıl askerden kaçtıktan sonra bir gün ansızın iş yerinden toplanıp götürülen arkadaşın hikayesini düşündükçe gülüyorum engel olamıyorum.
  • hiçbir şeydir.

bir kadın, gerçekten kırılmışsa sadece üzülür. o kadar üzülür ki, susar. sustuğu zaman gözyaşları da eşlik eder kendisine. imkanı varsa gider. uzaklaşır. düşünür, düşünür, düşünür. bu acının artık bir son bulmasını bekler. dua eder. kalbi kırılmış bir kadın karşısındaki ya da bir başkası ile ilgili bir şey yapmaz. yapamaz. içinden gelmez. kollarını bile kaldıracak hali yoktur ki, bir de onunla bununla uğraşsın. vazgeçmiştir. o'nun için her şey bitmiştir. o kırıklık o kadar büyüktür ki, herkesin ve her şeyin üzerindedir. ne yapsa zaten boştur, anlamsızdır.

ama sinirlendirilen, öfkelendirilen, gururu incitilen, aptal yerine konan, dalga geçilen, küçük düşürülen bir kadın...işte o ebenizi bile sikebilir.
  • kendisinden ayrıldıktan sonra aylarca sap sap takıldığınızı öğrenebilir ve bunun üzerine çekici bir arkadaşını devreye sokarak size yanaştırabilir. birkaç gün sonra ise çekici arkadaş buluşmak isteyip bir adres verebilir ve bu adres ise sapanca mal müdürlüğünün önü olabilir. üstteki tabelada mal müdürlüğü yazarken altında duran şahsın fotoğrafları tam karşıdaki cafeden çekilip facebook'da ifşa edilebilir.

(bkz: arkadaştan biliyorum)
  • temizlik.

allah sizi inandırsın, ev bal dök yala.
  • kalbinin ne kadar kırıldığına bağlı olarak ananızı bile sikebilir.
  • evinde arkadaşlarıyla poker oynayan adamı polislere "kumarhane işlettiriyor" diye ihbar eder.
    yaptım, oradan biliyorum ehhee
  • kadın dediğin yekpare bir şey değil elbet. hepimizin farklı farklı huyları var.
    ben meselâ, şarkı söylerim.

evet, bazen arabaya biner, bazen balkona çıkar, tek dinleyicim kendim olacak şekilde şarkı söylerim.

bence kırılmış bir kalbe en iyi gelen şey kendi sesinizden şarkı dinlemek. duygularınızın inişini, çıkışını kendi sesinizden duymak, halet-i ruhiyenizi daha iyi anlamanızı sağlıyor. seçtiğiniz şarkı aslında neye üzgün olduğunuzu daha iyi fark ettiriyor size. gururunuz muydu incinen yoksa özlem yüzünden mi kırık kalbiniz? şarkılar hepsini anlatır. sesiniz de size sizi anlatır.

bir daha kalbiniz kırılınca deneyin, pişman olmazsınız.
  • en iyisi "allah belasını versin" der.
    en kötüsü belayı bizzat kendisi verir.