şükela:  tümü | bugün
950 entry daha
  • uyumak, uyanmak, çiş yapmak, biraz mandalina yiyip sonra tekrar uyumak.
    sonra uyanmak,
    ağlamak,
    tanrıya küsmek bir çocuk gibi, yalnızlığın soğukluğunu hissettikten sonra gözyaşlarını elinin tersiyle silip başını kaldırmak.
    aynadaki cinnet sonrası kızarmış gözlerine bakmak.
    o gözler ki buz gibi,
    o gözler ki birine şefkatle bakabileceğine inancını yitirmiş, korkaklığını gizlemek zorunda olup güçlü taklidi yapmak zorunda.

bundan sonrasında hayatta kalmak zorunda kadın, şerefsizlerin sofrasında doyacağına aç kalmak zorunda.
    bu şehirden alıp başını defolup gidebilecek güce gelene kadar dişini sıkıp eyvallah demek zorunda.

kalbini kıranlara ise 2 şey'den birini yapar bu kadın:

1-kendisiyle beraber karşı tarafı da yere düşürür, acısının anlaşılmasını, adaletin sağlanmasını ister. gururunu toparlamaya çalışır.

2- ne yapsa, ne söylese, yetersiz kalacaktır, bunu bilir.
    susar.. koşar adım uzaklaşır ve hiç olmamış gibi davranır.

ben biraz ortaya karışık delirebilir miyim lütfen ?
  • genelde kalbi kırılsa da kırıılmasa da nafaka alırlar. evlenmeyin...
  • bütün çareleri denedikten sonra sadece sustum...
  • insanın ufku kendine yapılanı yapmaktan öteye gidebilir. yaşadığının sınırı yoksa yaşatacağının da olmayabilir. bir kadında vahşet duygusu ortalama bir erkeğe göre daha fazla gelişmiştir, evet, ama cinsiyet ayrımı yapmayacağım, ortalama insanda; herhangi bir günde, herhangi bir orduya yetecek kadar ihanet, nefret, şiddet ve saçmalık vardır. ve adalet her zaman insan eliyle sağlanmaz, kayıpların da insan eliyle gelmediği gibi. kimseyi üzmeye sebepli ya da sebepsiz hakkınız yok ve üzdükten sonra layığınızı bulmak için onun sizden intikam alacağı gibi bir paranoyaklığa ya da beklentiye girmek saçma. herkesin umurunda değilsiniz.

edit: insan sonucuna katlanacağı her şeyi yapmakta özgürdür. bu değirmen yavaş döner ama iyi öğütür. hakkınızı da layığınızı da alırsınız.
  • benim bugüne kadar gözlemlediğim kadarı ile en büyük savunma mekanizması susmak.

bunun erkeklikle kadınlıkla ilgisi var mı bilmiyorum fakat bir erkek olarak ben yapamıyorum. haksızlığa uğradığımı düşünüyorsam yazıyorum da yazıyorum, susamıyorum.

osuruk için bir söz söylenir:

durup içine dert olacağına dışarı çıksın mert olsun diye. işte bu da o misal, içime dert olmasını istemiyorum ya da beceremiyorum. yalnızca tüm derdimi atabilmişsem veya karşımdakinden tamamen vazgeçmişsem artık susuyorum. çünkü paylaşacak, anlatacak bir şeyim artık kalmamıştır.

ama burada okuyorum kadınların yazdıklarını ve anlam veremiyorum. ben ona ölüyorum bitiyorum diyorlar ama o kişiye karşı susuyorlar. bir nevi cezalandırma şekli. hem kendisini hem karşısındakini...

size bu kadar zarar veren bir şeyi nasıl yapabiliyorsunuz? bunu bana açıklar mısınız lütfen?
  • cirmine bağlı hararet.
  • burnundan sümüklü balon çıkarmak.
  • aklı başındaysa iki ağlar, yürür yoluna gider;defalarca aynı yerden kırılmışsa hissizleşmesi an meselesidir. bilir ki hayat kaldığı yerden akıp gidecektir.
    tepesinde kavak yelleri esiyorsa ne yaparsa kendine yapar.
  • (bkz: suskun kadın)
  • karşı tarafın aklına bile gelemeyecek şeylerdir.

ama kalp kıran için hiçbir şeye değmez. bu yüzden en iyisi hiçbir şey yapmamaktır.
97 entry daha