şükela:  tümü | bugün
1025 entry daha
  • genelde kalbi kırılsa da kırıılmasa da nafaka alırlar. evlenmeyin...
  • kalp kırıklıklarına iyi gelecek bir yara bandı bulmak.
  • bütün çareleri denedikten sonra sadece sustum...
  • ilahi adaleti veya karma yada adı her neyse inanıp beklemek
  • benim bugüne kadar gözlemlediğim kadarı ile en büyük savunma mekanizması susmak.

bunun erkeklikle kadınlıkla ilgisi var mı bilmiyorum fakat bir erkek olarak ben yapamıyorum. haksızlığa uğradığımı düşünüyorsam yazıyorum da yazıyorum, susamıyorum.

osuruk için bir söz söylenir:

durup içine dert olacağına dışarı çıksın mert olsun diye. işte bu da o misal, içime dert olmasını istemiyorum ya da beceremiyorum. yalnızca tüm derdimi atabilmişsem veya karşımdakinden tamamen vazgeçmişsem artık susuyorum. çünkü paylaşacak, anlatacak bir şeyim artık kalmamıştır.

ama burada okuyorum kadınların yazdıklarını ve anlam veremiyorum. ben ona ölüyorum bitiyorum diyorlar ama o kişiye karşı susuyorlar. bir nevi cezalandırma şekli. hem kendisini hem karşısındakini...

size bu kadar zarar veren bir şeyi nasıl yapabiliyorsunuz? bunu bana açıklar mısınız lütfen?
  • cirmine bağlı hararet.
  • burnundan sümüklü balon çıkarmak.
  • aklı başındaysa iki ağlar, yürür yoluna gider;defalarca aynı yerden kırılmışsa hissizleşmesi an meselesidir. bilir ki hayat kaldığı yerden akıp gidecektir.
    tepesinde kavak yelleri esiyorsa ne yaparsa kendine yapar.
  • (bkz: suskun kadın)
  • karşı tarafın aklına bile gelemeyecek şeylerdir.

ama kalp kıran için hiçbir şeye değmez. bu yüzden en iyisi hiçbir şey yapmamaktır.
197 entry daha