• sagopa kajmerin bir pesimistin gözyaşları albümünden bir parça
    (bkz: copy paste)

(ben yine anlatmak istiyorum hadi !!!)
    batımda gün yine sokaklar ıssız, şarapkolikler ve para peşinde eli bıçaklılar, sabah yumruk konuşur, gecelerimde silahın notaları, derinde bir sela sabahları, gazetelerde ölümün ibret etkisi, mafya evreninde yaratılan kahraman adamlar, haraçla kazanılan günahlar(günah),evimin önüne dizilen onca sarhoşun nağrası ve polisin etkisizce boş fiilleri, güvenliğim mi yoksa benliğim mi idam anlarında terlemekteki? kinime yemdi şiddetin meyvesi, bizse bunca yıkıma katıla katıla sırıtır olduk, eylemim rapimle fiile dönüşecektir bilesiniz.dağdan inme ayıların temelli cahiliyetine vizeyle karşılık verildi, kondular getirdi betonu, başbakan bir metro yerine doğamı geriye ver!... kültürüm piç oldu, özür için dilekçe ver!...ben yarındım ancak aldınız elimden bugünümü kimliğimden utanır oldum, türkiye burası değil, hep sefil bakışlar onumun dokuzu psiko bunalım 24 saatte 3'lü çevirir sen-ölüm-kalım!...

(nakarat)
    dünya kerhanesinde bakire değilsin,tecavüz edenler var
    gözlerim de sağanak yağışta, kalbim krizin bekçisi olmuş
    yak ta ver sigarama derdimi anlatayım duman olsun bu rapim
    ben çaresiz avare gezerken,gözyaşlarım yaşlanır oldu.

bakışlarımda kara ifade,istifade edilemeyen o masumiyetim, yüzünde meymenet göremediğiniz tüm liriklerimle bir bütün ben,tüter tütün yazar çizer stilo.sadakatim gömüldü dilime. sus!...dedirtmedim. kus!... günahların sevabı bulunamaz yunus.prangalarda raks ederken ağlamaklı bakışın öncüsü, kısır döngüsünde tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde,tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde. civarda depremin korkusu ve bilgilerini yokla,fazla soru da sorma zaten halim kalmadı, hasta adamı yatağa yatırın artık, bin asırlık bekçi ülkemin damarlarında kan bırakmadı, bazı bazı bazılarımız,tepeden izlerken kakılmışları, çalınmış hırsları,sessiz yalvarışlarını duy gözlerimin,bak hadi!!!...
  • tekrar tekrar dinlediğim sayılı güzellikteki rap parçalarından. özellikle nakarat bölümü tekrar tekrar dinlenilesidir.
  • nakaratıyla benzetmelerin ve yaratıcılığın sınırı olmadığını gösteren* sagopa parçasıdır.

"dünya kerhanesinde bakire değilsin,tecavüz edenler var
    gözlerim de sağanak yağışta, kalbim krizin bekçisi olmuş
    yak ta ver sigarama derdimi anlatayım duman olsun bu rapim
    ben çaresiz avare gezerken,gözyaşlarım yaşlanır oldu"
  • sample'ı kashmirin rocket brothers şarkısından alınmıştır..
  • sagopa kajmer in arabesk müzik yapmaya başlamadan önceki son çalışmalarından. beğenerek dinliyoruz.
  • bir pesimistin gözyaşları'nın sağlam tuğlalarından.
    gerçi haksızlık etmeyeyim, albüm komple sağlam.
  • sagopa kajmer'in en güzel şarkılarından biridir.
  • heyt be, gelmedi böylesi.
    mükemmel sago parçasıdır.
  • harbi sagocular iyi bilir. eski sagodan başyapıt.
hesabın var mı? giriş yap