şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çocukluğumuzdan beri biliriz,severiz,babanın anneye hala gözlerinin içine bakarak söylemesi ayrı güzeldir,hüzzam şarkıdır..

kalbimin sahibi sensin,orda yalnız sen varsın
    benim için sen herşeysin,neş e sin hayatsın(2 kere)

ömrüm geçip de saçlarıma beyazlar dolsa bile
    benim için sen herşeysin,neş e sin hayatsın(2 kere)

bir diğeri için
    (bkz: ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır)
  • şekip ayhan özışık'ın hârika bestelerinden biridir.
  • hüzzam makamındaki bu güzel şarkının usülü düyektir, sözleri muazzez kürdan'a aittir.
  • ilk teybimizi aldığımızda annemin sesinden kaydettiğimiz ilk şarkıdır. "utanırım, siz çıkın." demişti valide, nereye nasıl basacağını göstermiş, odadan çıkmıştık biraderle. annem de söylemiş, kaydetmiş güzel güzel. teyp zaten biraz dandikti, devri de biraz hızlıydı, başka kasetçalarlarda dinlendiğinde biraz boğuluyordu ses ama yıllardır o benim için en değerli şarkıdır kayıtlarım arasında. sonrasında annemin amatör korolardaki konserlerinden başka şarkı ve türkü kayıtlarımız da oldu, hatta görüntülü kayıtları da var ama bu dandik kayıt hep başka olacak.

allah gecinden versin, bir gün hâk vâki olduğunda bana kalan en güzel anılardan biridir bu şarkı ve ne zaman duysam, kalbimin gerçek sahibini anımsatacaktır bana.
  • niyeyse en çok gençliğimin şarkıları albümündeki ferdi tayfur yorumunu sevdim. muhtemelen gündem yaylı grubunun muhteşem icrasının bundaki payı büyüktür. zira ferdi tayfur eseri okuman hemen önce 2 dakikalık kısa bir hüzzam saz semaisi çalarlar ve sonra 3 saniyelik bir sessizliğin ardından ferdi baba başlar: "kal-bii-min sa-hiiii- bi sen-sin,or-da yal-nız, or-daaa yal-nız, seeeeeeennnnn, seeennnnnnn, seennnn vaaaaaa-rsın"

hüzzam saz semaisi
    kalbimin sahibi sensin
  • şekip ayhan özışık’ın harika hüzzamıdır. mustafa sağyaşar çok güzel söyler.

buradan, bu güzel şarkıları yapan, söyleyen halen yaşamakta veya şu dünyadan göçüp gitmiş olan güzel yüreklere seslenmek istiyorum. gece gece dertlerime tercüman oldunuz yine. iyi ki varsınız, var olmuşsunuz.