*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • gönül gözü açık bir vatandaşımızdır.

afyonkarahisar'da hayvancılıkla uğraşan bir dayı ile sosyal medyadan iletişime geçen akıllılar külçe altın diye parke taşını 50 bin liraya satmışlar.

dayı külçe altınını alıp eve gitmiş. "yaptığı incelemelerde" aldığı şeyin parke taşı olduğunu saptamış ve bolvadin ilçe emniyet müdürlüğü'ne başvurarak "adamlar pisliğin teki çıktı" demiş.

satışı yapanlar bunun üzerine kısa sürede kıskıvrak yakalanmış vee dolandırıcılara hapis şoku!

kaynak: http://www.karar.com/…e-altin-diye-sattilar-1053161
  • 40 milyon tl lik altini 50 bin tlye aldigini sanan adamdir.
    parke tasi resimden gozuktugu kadariyla yaklasik 20cmx50cmx10cm boyutlarinda. bu boyuttaki 24 ayar kulce altin 193 kg eder.
    hacim 10 litre. 19.3kg/lt ozgul agirlikla hesaplarsak.
    tahmini fiyati da 40 milyon tl eder.

edit: parke tasinin boyutunu bilmiyorum. bir cok mesaj geldi. resimden gordugum ve tahmini 20x50x10cmkup dedim
    her 3 boyutu da yariya indirirseniz agirlik ve fiyat olarak 1/8ine iner
    yani parke tasi 10cmx25cmx5cm olursa
    altinin agirligi yaklaskm 24.5kg fiyati da 5milyon tl eder.
  • if you pay cheaper for product,you are the product.*
    yani diyor ki, hiç kimse öpmeyeceği eşeğin önüne bedavadan ot koymaz.
  • adam o boyuttaki bir altının 50 bin liraya alınabileceğini düşünecek kadar salak. yüksek ihtimal de aldıktan sonra çok daha pahalıya satıp zengin olma derdinde. üzülmedim. belki parasını geri aldıktan sonra akıllanır ama hiç sanmıyorum.
  • dolandırıcıların adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasıyla sonuçlanmıştır.
  • külçeyi alırken de "ucuza kapattım, vay enayiler" diye sevinerek gitmiştir evine...
  • o büyüklükte altını o fiyata aldığını düşünen köylünün çiftlikbank'a para yatıranlardan farkı yok. şark kurnazı.
    svihs
  • bunun bir tık ötesi 3. sınıf televizyonlardaki 50 tl'lik pırlanta yüzük reklamlarına inanıp satın alan ve kuyumcuda yüzüğün imitasyon olduğunu öğrenip savcılığa şikayete koşanlardır .