şükela:  tümü | bugün
  • istanbul un en nezih semtlerinden birisinde büyük bir tezatlık unsuru olarak ortaya çıkıp, görsel açıdan bir faciaya sebebiyet vermek suretiyle amaçları nedir, nereden gelip nereye gitmektedirler ve en mühimi kimdirler gibi suallerini bizlere sorduran, 3 çocuk yapın diyenlerin sözünü dinlemiş birilerinin saldım çayıra mevlam kayıra ayarında ortalık yere savurdukları insanlardır.

yer kadıköy. semt sahrayıcedit. mekan ise görüleceği üzere daracık bir kaldırımın tam ortası. hiçbir yer kalmamışta bir tek kaldırımın ortası kalmış gibi yere bir güzel oturup afiyetle yemek yiyen insancıklar.

üstlerine başlarına dikkatli bakılırsa bu muhitin insanları olmadıkları anlaşılır. o muhitte oturanlar daha iyi bilir elbette. çünkü hali vakti yerinde insanların yaşadığı o bölgenin yerlileri kalkıp da kaldırımın üstüne, orta yerine oturup yemek yemezler.

görgüsüzlüğün bu kadarına pes arkadaşlar. cahilliğin resmi niteliğindedir bu görüntüler ayrıca. eğitimsiz bırakılmış insanların neler yapabileceğinin kanıtı. bunlar yarın bir gün kaldırımın orta yerine sıçarlarsa hiç şaşırmayın.

tabi tüm bunların yanında onların yaptıkları davranışın yanlışlığından bihaber oldukları ortada. ve onları eğitmeyen, doğruyu göstermeyen ebeveynleri asıl kınanması gerekenlerdir.

elbette böyle insanların mantar gibi yerden bitmelerinin tek sorumlusu 12 yıldır ülkeyi cahilleştirenlerdir. bu cehalet çetesinden kurtulmak için 2015 genel seçimleri tek şansımızdır. ağacın altında buluşmak tek çıkar yolumuzdur.

açıklama edit: kabul ilk şaşkınlık hali ile bazı hoş olmayan tabirler kullanmış olabilirim ama burada görüyorum ki; halkçılık ayağına yatıp ılık su sosyalistliğine oynayarak o insanları haklı görüp yaptıkları eylemi savunanlar var ve büyük bir yanlış içindeler.

hiçbir yerde kaldırımın ortasına oturulmaz. bu hak değildir. bu görgüsüzlük,

salt muhalif olmak adına yanlışları ne olur doğruymuş gibi gösterip savunmayın !

şaşkın edit: şekilci insanları göreceğimi gerçekten biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. adım gibi eminim, o kaldırımdan geçerken önlerine yere oturmuş bu insanlar denk gelse bir tekme savuracak yazarlar, gelmişler burada şekilciliğin dibine dibine vuruyorlar.

ne olur biraz dürüst olun, biraz samimi olun. tribünlere oynamak adına yanlışa doğru demeyin arkadaşlar.

ayrıca benim dünya görüşüm bellidir, siyasi duruşumda ortadadır. bu demek değildir ki, yanlışa doğru diyeyim. yanlışı görmezlikten geleyim.

kızgın edit: tamam kaba bazı kelimeler kullandım ama sonuçta, kaldırımın orta yerine oturan ve bu neredeyse 15-20 dakika süren eylemi yapanlar çok haklılar da, bu yanlışı gösteren ben mi haksız ve suçlu ilan edildim ?

olacak iş mi bu arkadaşlar ! nasıl, hangi mantıkla bu insanların yaptığı savunulur. onları körü körüne savunmak yerine davranışlarının yanlış olduğunu belirtmek gerekmez mi ?

özür editi: haddimi aşacak kelimeler kullandığım için özür dilerim, tüm sözlükten. başlıktaki " cahil, fakir" kelimelerini kullandığım için üzgünüm.

amacım kimseyi aşağılamak değildi. tepkim doğruydu ama ortaya koyuş biçimim yanlıştı, kabul ediyorum.

rica editi: başlık düzletme yetkisi olan arkadaşlardan rica ediyorum. başlıkta kullandığım ve büyük hata olan "cahil ve fakir" kelimelerini başlıktan çıkarabilirler mi ? kaş yapayım derken göz çıkardım ve bin pişman oldum.
  • cahillikle görgüsüzlükle akpyle eğitimle hiçbir alakası olmayan çocukluğun getirmiş olduğu rahatlık ve doğallık ile yapılmış bir harekettir.sıcakta buldukları ilk gölgeye çökmüş çocuklar niye bu kadar büyütüyoruz hiç anlamadım.bu ülkede araba yakan, dükkanları yağmalayan hayvandan aşağı yaratıklar dururken bunlar mı bu kadar battı ?
  • cahillik, görgüsüzlük ve eğitimle alakalıdır. 5 metrelik yürüyen merdivende yolu tıkandığı zaman cır cır cırlayan kişiler tarafından savunulmaktadır.
  • çocukluğunu yaşayamamış birey beyanı.
  • yandan yemiş beyaztürk yaklaşımı. açalım: "halk kaldırımlara hücum etti, vatandaş soğaka çıkamıyor"
  • aynı ilçenin bir başka semti olan moda boyunca bunun masalı versiyonunu yapan, üstüne üstlük bir de fahiş fiyat ödeyenlere göre daha akıllı bulduğum genç arkadaşlardır. afiyet olsun.
  • tek buzlu chivas'ımı yudumlarken gözüme takılan mide bulantıcı ayrıntılardır. devlet bakmıyor mu bunlara ayol?
  • 3 adet çocuğun, kalabalık olmayan bir muhitin kalabalık olmayan kaldırımında bir metrelik duvarın gölgesine çöküp birşeyler yemesini garipseyen insanlar tarafından çekilmiş film başlığıdır.
    çocuk zaten uygunsuz şeyler yapmaya yatkın bir varlıktır. o yaşlarda şanslı bir çocukken patenim ayağımda elimde cipsim ve kolamla çöktüğüm duvar diplerinde hiç mahalleliyi gıcık etmemiş gibi davranabilirim tabi, ama yalan olur. çocuktur efenim, otobüste bağırarak da konuşur, olmadık yere de çöker, insanların geçmesine de engel olur, metroya inen yürüyen merdivenin başında arkadaşıyla da itişir. çok rahatsız ederse gidilir uyarılır, öğretici bir şeyler söylenir. ama uzaktan videoya çekip, youtube'e koyup, ekşi sözlükte adına başlık açıp, cahil fakirler diye afişe etmenin ne çocuğa bir faydası olabilir, topluma ne faydası olabilir bilemedim.