şükela:  tümü | bugün
  • polis olay yerine gelmeyeceği için gerekli olmayan durum. asker uğurlama (silahlı), kavga (bıçaklı) ve bonus olarak apartman kapısı önüne parkeden araç için ne zaman 155 i arasam, tamam dendi kimse uğramadı. adamların iş tanımında gaz atmak ve adam vurmak dışında bir şey yok gibi.
  • daha bugün kaldırımda yol alan ve kaldırıma park eden polis motorsikletini onun duyacağı şekilde polise ihbar ettim. sonuç belli gibi ama boş bırakmamak lazım.

en azından bir denemedir.
  • emeklilik hayalimin dile geldiği başlık.
    yalnız eylem eksik olmuş, evveliyatı ile sözcü gazetenizi alır koltuğunuzun altına koyarsınız. daha sonra arabaya yanaşır ve sileceklerini kaldırırsınız. en son aşamada polise ihbar yapılması daha doğru olacaktır.
  • bunun yerine, telefonla fotoğrafını çekip, trafik şube müdürlüğüne mail ile şikayet edilince ceza alacaklarını düşündüğüm yararlı eylem. bu şekilde belirli ölçüde caydırma sağlanabilir. sırf şu iş için sokak sokak dolaşıp fotoğraf albümü oluşturmayı düşünüyorum.
  • ossuruktan tayyare selam söyle o yare...
  • alo trafik hatti 154'un 1 kasim 2005'ten beri kullanilmadigi dusunuldugunde aranmasi gereken numaranin 155 oldugu su goturmez bir gercektir.

(bkz: sanki apartman yoneticisi olacaksin pezevenk)
  • bir sike yaramayan eylem.

izmir sirinyer'de ailelerin ve engellilerin sık kulandigi bir kaldirim üzerine park etmis bir şahin aracini plakasiyla ihbar ettim. evimin yakininda olduğu icin de takip ettim. 22.54 te aradığım yetkili hemen ekip gönderiyorum demesine ragmen gelen giden yok. aracı plakasiyla beraber mail ile de ihbar ettim. ayrica iç ışıkları falan da aktif durumda diye supheli de olabilir dedim. ona ragmen hala itibar edilmedi bu ihbara.

ızmir polisinin daha önce 2 erkeğin bir kadina uyguladigi siddeti gorunce ihbar ettigimde sen niye mudahele etmedin de bizi çağırdın demisligi de vardir. ve müdahale de bulunmadığım icin gelen ekipteki memur tarafından bildigin suclandim ve ihbarını yaptigim kisilerin pesinden gitmediler. sonra ekip otosuna binip beraber baktik ama kim bilir nereye gitmislerdi. sonrasinda 155i arayip yetkiliyle gorusmek istiyorum deyip gerekli şikayette bulundum ama kimi kime sikayet ettim bende bilmiyorum. yazik lan bu kadar insanlara.
  • bugün sabah zevkle gerçekleştirdiğim eylem. üstelik kaldırım da değil, durağın tam önünü işgal etmiş adamlar. akşam aynı yerden geçip bir de esnafa sordum. "abi benim buralarda araba vardı" diye. "o.ç'nun biri polisi aramış. araçları gelip çektiler" dedi. çok zevkli len. böyle apartmanın ziline basıp kaçmak gibi. tam emekli işi yemin ederim. bundan sonra ne zaman böyle bir durum görsem direkt arayacağım. buradan 155'e sesleniyorum. işe alın beni. akşama kadar boş boş takılıp kaldırıma, durak önüne park eden araçları ihbar edeyim.
  • hangi birini edeceksin arkadaş hangi birini?