şükela:  tümü | bugün
75 entry daha
  • kurallara uymamaya her türlü kılıf bulabilen arkadaşları bir kez daha gün yüzüne çıkarmış durumdur.

yok "acil pizza yetiştirirmesi gerekliymiş", yok "boş kaldırım görünce dayanamazmış", vay efendim "asgari ücret aldığı için hakkıymış" ve daha nice bıdı bıdı.

orası kaldırım. adı üstünde yaya kaldırımı. motorsiklet ise yine adı üstünde motorlu araç. bence konu çok net. bir gün beni ya da yanımdaki birini tehlikeye attığınızı gördüğümde plastik eldiveniniz kurtarıcı olmayabilir. uyarmadı demeyin.

konuyla birebir örtüşmese de bana çağrışım yapan şu durumu yazmak isterim : almanya'ya yüksek lisansa gitmiş bir arkadaşım anlattı. daha gittiğinin ikinci günü bisiklet kiralamış, işine giderken polis durdurmuş, bisiklet yolunda olmadığı için 80€ ceza makbuzunu uzatmış kendisine. "yapmayın, daha ikici günüm, buraların yabancısıyım" demiş. polis hanımefendi, "hoşgeldiniz" dedikten sonra bisiklet yolunu ve kaldırımdaki bisiklet giremez tabelasını göstermiş kendisine. "bunları zaten biz biliyoruz, uyarıları yabancılar için koyduk" demiş. arkadaşımı 60€ ceza makbuzuyla ve medeniyet ile ilk yüzleşmesi ile başbaşa bırakıp işine devam etmiş.
  • sinir olduğum insanlar. kurye demek de yanlış aslında. normal motor kullanıcıları da yer kalmamış gibi kaldırımdan gidiyor. trafik ışıklarını hiçbir şekilde takmıyorlar. arabaların arasından birden çıkıp insanlara çarpanları da var. arkadaşımın kardeşi sırf bu yüzden aylarca hastanelerde süründü.