şükela:  tümü | bugün
  • sallana sallana, yavaş yavaş yürüyen yayalar arasından sağlı sollu geçmektir.
  • çok zevklidir. ama bazen maksadınız anlar karşı taraf;o da tempoyu artırır. çaktırmadan yan gözle bakarsınız,geçti mi geçiyor mu diye? derken kaldırıma park etmiş araba çıkar önünüze ve siz sollanırsınız. işte bu kısmı acıklıdır.
  • önünüz iki kişilik sevgili timi ile kesilmişse şayet çok zordur.
  • bazen güzel bir kızın arkasından yürürken 'dur şunu geçeyim de kendisini takip ettiğimi sanmasın' düşüncesiyle yapılır.*
  • ah o yaşlı ancak tatlı teyzelerimiz yok mu ah onlar sayesinde sinir bozucu oluyor bunu yapması. iki tanesi kaldırımın ortasında, kenarlarda yer bırakmadan yürüyorlar laflayarak.. bildiğin yolu ortalayarak giden ağır vasıtadan bi farkı kalmıyor bu şeker kızların. saysan sayılmaz, sövsen sövülmez. en güzeli "bi saniye" deyip aradan kıvrılıvermek ama bayıyor bu da insanı bi süre sonra. o yüzden teyzelerin arkasında yürürken ayaklarımı yere sürtmeyi ya da "ıııggmm" diyerek boğaz temizler gibi yapma alternatiflerini de kullanıyorum ben. bi nevi hayatımı monotonluktan kurtarıyorum bu en uç detay olan kaldırımdaki ağır vas.. pardon yaşlı ama tatlı teyzelerimizi sollar iken. ellerini verseler de öpsem keşke..
  • idman için, istiklal caddesi, bakırköy çarşı, kadıköy çarşı, osmanbey ...
  • istiklalde yürürken kendimi michael schumacher sanma sebebim.
  • severek yapiyorum lan ben bunu. agzimla da sinyal verir gibi dudaklarimin arasindan cak-cuk-cak-cuk gibi sesler cikariyorum.
  • önde, vitrinci teyzeleri geçip işine gücüne bakmaya çalışanların yapmak zorunda kaldığı eylem.