şükela:  tümü | bugün
  • özellikle paket servis motosiklet sürücülerinin yaptığı ve gayet normal bir hareketmiş gibi bir de yol vermeyince tribe girdikleri hıyarlık ötesi durum.

türkiye trafiğinde normal bir yolda zaten yayaya değer yok, hadi onu anladık tamam. ulan bari kaldırımda rahatça yürüyelim be.
  • kaldırımda motosiklet kullanan hödük olarak değiştirilmesi gereken başlık.

30 dakikada pizza yemek istemenin de doğal sonucudur denebilir.
  • gelişine kafaya bi tane geçirme isteği uyandıran sürücü tipidir.
  • trafik kilitse, kaldırımda yaya yoksa ve 5-10 metre gidilecekse ben de geçiyorum ama yayaların arasına dalan oc lara ben de ayarım, enseye yabistiricam birinin bi gün.
  • bir surucusu vardir.

motosiklet buyuk ihtimalle kendi basina gitmiyordur. en azindan su an piyasadakilerin cogu gitmiyor.
  • sadece istanbul / türkiye genelinde olduğu sanılmaması gereken motorsikletli. avrupa birliği'nin biricik üyesi yunanistan'ın güzide kenti selanik'te de kaldırımdan giden motorsikletli abilere rastlamak olasılık dahilindedir zira ben bayağı yakın zamanda gördüm bu abilerden selanik'te...
  • hatırı sayılır bir süredir motosiklet kullanıcısı olan benim de ayar olduğum hadisedir.
    hem yanlıştır, tehlikelidir ve saygısızlıktır;hem de motosiklet sürücülerini diğer insanların gözünde değersizleştirmektedir.
    bu durum da, zaten muhakeme sorunu olan insanımızdaki motosiklet sürücü imgesini, kurye/paket servis/su taşıyan motorcuya indirgemektedir.
    kimilerini efendice uyarmışken, yaptığının farkında değilmiş gibi terbiyesizce cevap verenleri de kimse kusura bakmasın ama tokatlamışlığım vardır.
    (edit: kimya)
  • acayip derecede sinir eden davranıştır. hem park ediyorlar hem üstüne geliyorlar. arkadaşım yayalar uçarak mı gitsin siz nasıl bir mahlukatsınız. altındaki trafik kanununda araç olarak geçiyor. bununla ilgili bi şikayet merciği de yok sağlıklı çalışan. otobanda tekerin patlar inşallah ne diyelim daha.
  • motosiklet sürücülerin affedilemeyecek tek davranışıdır. kendim de kullanıyorum ve asla yaya olan kaldırıma çıkmam.

otomobilini kaldırıma ve yaya yolunu kapatacak şekilde park edenlerin iki teker versiyonudur.
  • hiç çekilmeden yoluma devam ederim,kornaya bastığı an ,yumruğu veya kafayı basarim.