şükela:  tümü | bugün
  • 18 aralik 2014 tarihinden beri, oncelikle evimdeki kurulu alarm sistemine bir servis yollamalari ve bir baska konu ile ilgili, son 10 gundur falan ise, aboneligimi iptal ettirmek icin debelendigim muessesemsi kurum.

call centeri ariyorum, her seferinde, kayit acildi, ilgili birimlere aktarildi /aktarilacak efendim… hayir, call centerdaki calisanin da bi kabahati yok ki bagirayim cagirayim…

en son kerte, cekecegim noterden ihtarname, alet edevatlarini da sokup verecegim kargoya o olacak… bu kadar lakayit, bu kadar vurdumduymaz bir guvenlik sirketi, dusman basina…

nezdimdeki imajlari, bi sekilde sozlesme imzalanana kadar agam pasam, sozlesme imzalandiktan sonra ne arayan ne soran…
  • pronete karsilik olarak 2 yil once tercih ettigim, her sorunumda cabalayan, bence kiymetli bir firmadir.
    cagri merkezini hic bir aradigimda husranla karsilasmadim. evet alarmi uzaktan kurup acmiyorlar ve bunu guvenlik nedeniyle yapmadiklarini belirtiyorlar. belki hakli olduklari bir tecrubeleri de vardir.

pronet ile karsilastirildiginda pronetin fiyatlandirmasini unutmamakta fayda var.
    (bkz: pronet)
  • çağrı merkezi kesinlikle hizmet vermekten aciz,sözleşme imzalanana kadar mobil app ile yapabileceğimi taahhüt ettikleri hiç bir şeyi abone olduktan sonra yapamadığım gibi, kendi uygulamaları (kale 7/24) de paradoxa ait bir app indirmemi istiyor ve o uygulama 29tl. neyse ne yapalım diyerek o uygulamayıda satın alıyorsunuz, ayarlarının yapılması için çağrı merkezini aradığınızda uygulamadan habersiz müşteri temsilcisi 20 dk eveleyip geveleyip sizi bayiye yönlendiriyor. kısacası uygun fiyatlı diye bunlara kanıp sakın evinizi iş yerinizi emanet etmeyin.

düzenleme: bu girdiyi görüp bugün bana ulaşıp gerekli açıklamaları yapan, alternatifleri sunan ercan karakaya sayesinde olumsuz görüşlerim değişti. problem tamamen çözüldüğü zaman bir düzenleme daha yaparım.
  • kurulurkende sökülürkende müşteriye dokuz doğurtan lakayıt firma. bir daha asla evime sokmam. hersey parayı alana kadar. çok ucuz bir mantıkla iş yapıyorlar. kimseye tavsiye edeceğim biryer değil.
  • sistemi iptal etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar bir kere. o arada da vakit kazanıp bi fatura daha kitlemenin derdindeler çünkü.

gecen cuma iptal istedim ben. ilk önce hersey ok. tamam dediler randevu olusturuldu. sonrada persembe günü beni son derece ilgili kibar bir temsilci aradı. sisteminizin iptal işlemlerinde ben yardımcı olucam ama önce 140 küsür lira söküm parası verin dedi. sözleşmeye baktım söküm parası diye bisey var. mecbur yatırdım.

ama cuma olunca, daha önceden arayıp tasınacagımı söyleyip söküm işlemleri için randevu almama ve parayı da yatırmama ragmen söküm yapmamak için ellerinden geleni yaptılar. gün içinde kac defa aradıysam acil kaydınız olusturuldu size geri döneceğiz dediler. ama ne arayan var ne soran. bi gün önce arayan kişiye de ulasamadım tabiki. çünkü onun işi sadece parayı kapmak iş falan takip edecek değil.

en sonunda kavga dövüş söktüler gelip. onu da şöyle söyliyim, evim kira yarın cıkıcam diye defalarca belirtmeme ragmen zar zor yaptırabildim. saatte bir arayıp sormasam asla yapmazlardı.

ama bugun ne göreyim. aynı gün hemen bi fatura daha yansıtmıslar. ayrıca bir kere daha söküm parası almıslar kredi kartımdan. arayıp söyledim mükerrer ödeme olmus diye. temsilci diyoki iade mi talep ediyosunuz. yok canım ne münasebet. üste biraz daha vereyim diye aradım. çünkü az geldi beni dolandırdıgınız.

sözün özü dolandırıcı firma. hem de herseyi planlayıp sistemi dolandırıcılık üstüne kurmuslar.

bu ülkede zar zor para kazanıyoruz. güvenle yasayalım diye ugrasıyoruz. ama hırsızdan kacıyoruz dolandırıcıya carpılıyoruz. nitekim burda insan gibi yasamak zor. devamlı bi tarafını kollaman lazım kazık yememek için. ve birtek bunda değil. her konuda bu böyle. tüketiciyi koruyan adam gibi bi mevzuat da yok. şikayet edecem desen de kale güvenlik gibi kasarlanmıs firmalara işlemiyor. çünkü onlar da biliyor bir sonuc alınamayacagını.
  • hizmet ve ürün alınmaması gereken firma. benden uyarması. inşallah yargı yoluna gitmek zorunda kalmadan hatalarını düzeltirler.