• (bkz: hala mükemmel kalemi bulamadım)

edit: buldum pentel smash q1005
  • bir zamanlar 'renkli kalemler' için geçerli olan hastalığımdır.

öss zamanı okul-dershane arası mekik dokurken hayatına katabildiğin tek renk kalemlerle oluyor da..

mağdur edebiyatı da yaptım, rahatladım.
  • not defteri satın alma hastalığımla yarışan başka bir hastalıktır. çok şahane not defterleri yapıyorlar. şirazeli falan, mısır'da ölmüş dedenden kalmış gibi otantik şeyler. o beğenip alcam lan bunu dediklerinde 16 tl gibi fiyatlarla satılıp insanı üzüyor. ancak defter çizgisiz, sayfalar sararmış yenebilir bir şey olsa yerim öyle güzel.. bugün bana yine para harcatacaksın sözlük. gidip o hokka diviti de alcam.
  • sadece kalemle kalmaz. o kalemlerle yazacak defter, kalemleri koyacak kutular, uçlar mürekkepler diye devam eden yeni hastalıklar türetir.
  • ince ve duzgun yazabilen, nersiyle yazarsaniz yazin ayni incelikte ve kalitede yazabilen, tutukluk yapmayan her marka ve turde(jel, pilot, tukenmez neyse artik) kalem icin bende gecerli olan takinti. kotu yazanlari bi kalemlige koyuyorum, ortalari baska. iyi yazanlari ise ozel bi kalem kutusunda sakliyorum. bazilariyla yazdikca yazasiniz geliyor.
  • çok sıkıntıdayım..

başımın belaları
  • zebra mildliner, muji, staedler pigment liner (bkz: anlayamazsınız)

bugün bana tam 77€ harcatan hastalık not defteri dahil. kalemin ağırlığı, yazarken ne hızlı ne yavaş akışı (kelimelerle anlatamıyorum) çok önemli benim için.

bi çok psikolojik sorunlarım var, anksiyete, sosyal fobi, yeme bozukluğu, kadın erkek ilişkisi, aile ilişkileri aq sıkıntılı olmadığım bi alan var o'da ders çalışmak, kesin bilgi biriktirmek dönem dönem bu bile zorlaşıyor baskın olan psikolojik sıkıntıma bağlı olarak.
    can sıkıntısı anlarımda, depresif dönemlerimde yazı yazmak iyi geliyor, hem meşgale hem günün sonunda hallettiğim işleri yazıp görünce kendimi daha az beceriksiz aptal ve değersiz hissediyorum.

anksiyetik olduğum anları yazıp, sakinleştiğimde reflekte edip ders çıkarmayı en azından deniyorum ve yavaş da olsa bi ilerleme söz konusu.

bence iyi bi yatırım, bünyeme kilo şeklinde yansıyacak abur cubur satın alacağıma (bkz: binge eating), kalemlerime harcarım. da şimdi baya bi süre kalem almayı düşünmüyorum.
  • zendoodle için çeşit çeşit micron kalemler satın aldığım doğrudur. 1 yıldır yapamıyorum ama satın almaya devam.
  • kitap satın alma hastalığı gibi bir hastalıktır.

lise dönemlerinde uçlu kalemlerle rahat rahat hastalığı kontrol altına alabiliyordum. ancak dolmakalemlere merak başladığından beri aynı rahatlıkla kalem alamıyorum. biliyorsunuz bu meretler pahalı oluyor. o nedenle almak biraz sıkıntıya sokuyor. ancak yine de kalem sitelerini gezip sapık gibi fare imleciyle dakikalarca beğenilen kalemleri okşamadan duramıyorum. *

"kıyamam hediye edeyim.", "ya bende var dolmakalem ama kullanmıyorum. x kişiden kaldı, al senin olsun." gibi düşünceleriniz varsa çekinmeyin.
  • ben de severim, teee lisedeyken 40,00 tl. verip bi tane kalem almıştım sallayınca ucu çıkıyodu:) hala da çok severim kullanırım. kalemlerimi koleksiyon yapmak istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap