şükela:  tümü | bugün
  • en basarili yerli online kirtasiye olarak gorunuyor simdilik*. hatta "yerli" diyerek kisitlamayayim; ebay deki en ucuz birkac saticidan seksen dolar civarina topladigim alet- edevati tek saticidan -yani kendisinden- yetmis dolar civarina toplamami saglamis, stoktan calisan -bir diger deyisle bir urun grubunda ne var, ne yoksa ismini-cismini web sitesine koyup, sonrasinda siparisi verince "stoklarimiza girmesini bekliyoruz efendim," lakirdisi yapmayan, dolayisiyla hizli teslim eden, musteri hizmetleri iyi calisan, sunumu iyi olan, bol vadesiz taksit ve indirim opsiyonu sunan eli-yuzu duzgun bir online magazadir diyeyim. yalniz reklam nickli arkadas olsa bu kadar cafcafli tanim dosenecek miydi, o kafama takildi simdi. neyse bakalim.

reklam arkadasin soylemeyecegi bir seyi de soyleyeyim: pelikan, lamy, rotring gibi markalarin urun ve aksesuarlarinda ebay dukkanlarinin fiyatlariyla cok rahat bas edebiliyorken -digerlerinin kargo maliyetleri falan da hesaba katildiginda- cross, waterman gibi biraz daha luks markalarda fiyatlar daha fazla fark ediyor tabii, cazip olmayabiliyor. gene de tuttum kendilerini.
  • korkuyla yaklaşmama rağmen şimdiye kadar alışveriş yaptığım sözüm ona büyük alışveriş sitelerine göre inanılmaz iyi çalışan sitediir efendim. ertesi gün, yani 24 saat bile dolmadan isme özel yazılmış dolma kalemimi teslim etmiş, takdirlerimi kazanmıştır. alışveriş sırasında gördüğüm tek eksik sanal klavye kullanımı yoktu, hoş ben kendim sanal kart kullandığım için takmadım bile bu eksiği.
  • oldukça hızlı hizmet veren bir site. kalem ve benzeri kırtasiye ürünü almak isteyenler bu siteyi tercih etmeliler, çünkü hepsiburada gibi yavaş göndermiyor ürünleri. 48 saat içinde ulaştı siparişim elime. ayrıca epey çeşit bulmak mümkün, 1tl'den 2000 tl'ye kadar ne ararsanız var. şuan da cross, aurora, caran d'ache, lamy, parker, porsche design vb markaların ürünlerini bulmak mümkün.
  • lamy'nin neredeyse hiç bir yer de olmayan fine ve extrafine uçlu dolmakalemlerini iki tıkla cumartesi günü sipariş verdiğim ve bugün (salı) sabahı itibariyle verdiğim siparişi elime ulaştıran, türkiye'de şu ana kadar çalıştığım en iyi internetten alışveriş sitesi.

alacağınız ürünleri dışardaki kırtasiyelerde deneyin, gelin burda hem biraz daha ucuz fiyata (özellikle lamy, parker, cross gibi mütevazi markalarda) alın, hem istediğiniz kadar takside bölün, hem de 2 günde elinize ulaşsın. ben öyle yaptım, süper oldu.
  • sözlük ahalisine güvenip, 3 günlük tedarik süresine inanarak, havale ile aldığım scrikss notelook'ları, bir hafta sonra, stoklarında bulunmadığını öne sürerek iptal eden; buna rağmen aynı ürünlerin tedarik süresini değiştirmeden satışta tutan, bir garip site.
  • gidince göreceksiniz ki rick wright veya james may işletiyor burayı.
  • piyasada gez dolaş bulması zor kalemleri ekran başından bulduran ve 2 günde elinize gönderen site. hem de alternatiflerine göre kısmen ucuz ve çok seçenekli.

1 yıl sonra gelen edit : talep oldukça pahalı da olmuş burası.
  • kendilerinden aldığım ve ucunu bir şekilde yamultmuş bulunduğum lamy dolmakalemin ucunu 5 kuruş almadan tamir ederek istanbul'dan ankara'ya göndermiş ve müşteri memnuniyetinin kitabını yeniden yazmışlardır. artık kalbimde çok müstesna bir yere sahip olan kırtasiye ürünleri sitesidir.
  • ürün çeşitliliği konusunda büyülese de kesinlikle ucuz olmayandır. buradan daha pahalı ürünler satan bir site varsa zaten hiç o siteye girmeyin bile.

internetten aldığınız bir şeyle dükkandan aldığınız bir şeyin fiyatlarının farklı olması doğal karşılanabilir fakat ucuz olanın internetteki olmasını beklersiniz değil mi? bu site bir istisna ki üzerine bir de kargo parası vereceksiniz.

twsbinin sitesinde 50 dolar olan twsbi diamond 540 ı 194 liraya satıyor ve benim almamı imkansız kılıyorsa ben o siteye ucuz diyemem! ya da dükkandan 180 liraya aldığım kaweco special dolma kalemi 253 liraya satıyorsa, 94 liraya aldığım kaweco lillputu 133 liraya satıyorsa ya da dün office1superstoreda 250 küsüra gördüğüm kaweco elite i 400 liraya satıyorsa!!

müşteri hizmetleri iyi olabilir, dükkanlarda bulamadığınız ürünler için tek çareniz olabilir bir şey diyemem fakat pahalı bir ürün alacaksanız ve zamanınız varsa biraz araştırmanızı tavsiye ederim.

ekleme: şu an radarımda olan visconti van goghlar ise 500 tlye bulunabilirken orada 645 tl... onlar bu fiyatlara sattığı ve siz aldığınız sürece hiçbir zaman değişmeyecek türkiyedeki bu kafa.

ekleme 2: entryi yazmadan önce bu başlığa yazmış bir yazara mesaj atmıştım kendisi cross tech3 sytlus multi fonksiyonlu parlak krom almış buradan ve en ucuz fiyat burada denk gelmiş. ama ben şu an baktığımda sitede 200 tl olan kalemi başka siteden 115 tlye (!!!) bulabiliyorum. başka site / kalemkutusu.com başka sözüm yok hakim bey.

yakin zamanda gelen 2 mesaj uzerine edit: kalemdunyasi.com dan alisveris yapmadim hic fakat bildigim kadariyla sirkeci zaman kirtasiyenin internet sitesi. kendileri dolmakalem canavari kahvegibinin pek sevgili kirtasiyesi. arkadasim da telefonla konusarak ve havale yaparak bir kalem aldi ve hicbir sikayet yoktu ayrica cok iyi insanlar oldugunu soyledi. eger yolunuz duserse bizzat giderek alin bence cunku ne yazik ki sitelerinde ellerindeki tum kalemler yok.
    ayrica babam da waterman carene almaya heves etti bir ara sitelerde gezdik, ben kizilayda alisveris yaptigim kirtasiyelere giderek sordurdum ve itiraf etmek istemesem de kalemkutusunda fiyat uygundu ve ordan aldi kalemi ve hicbir sikinti yasamadi. hatta kalemin rengini degistirmek icin ugrastigimda karsimda kolaylikla bir muhattap bulabildim. yani elestirdigim sey daha once de soledigim gibi hizmetleri degil fiyatlariydi ki bazen uygun da olabiliyormus siz yine tedbiri elden birakmayin arastirin.