• seksidir.
  • sıkıntı basmıştır, ter basmıştır, o saçlar enseyi yakmıştır. ele geçen ilk kalem olası bir cinneti önlemiştir.
  • bunu yapan bunu da yaptı;
    (bkz: yakasinda cengelli iğne olan teyzeler)
  • haddeden geçmiş nezâket yâl ü bâl olmuş ona, mey süzülmüş şîşeden ruhsar-ı âl olmuş ona'dır*. ahh..
    yani özel bir kadındır, fark yaratandır.
  • kendinden emin, saçını ayna karşısında saatlerce hizaya sokmak için uğraşmadığı belli, kendi ile barışık kadınların genellikle tercih ettiği birşey
  • bic marka ucuz tükenmezler var ya, onlardan kullanması gereken kadın. en iyi onlar topluyor saçı.

he eğer kalemi toplamak için değil, çantanıza attığınız zaman bulamayacağınızı bildiğiniz için sokuyorsanız kafanıza, ara sıra kalem unutup unutmadığınızı kontrol etmek için saçınızı yoklanıyınız. nice adliyede, saçımda iki kalemle gezip maymun olduğumu bilirim.

update: bic değilmiş benim kullandığım fibracolor'muş ama bic de oluyor hakkaten.
  • saçına sokmaya çalıştığı kurşun kalemin ucunu, ahşap kısmını da dahil ederek kırmayı başarıyorsa; epeyce sakar bir kadındır. kafatasıyla ilgili bir sorun olması da olasıdır belki...*
  • sözlüğün eni konu bir canlı organizma olduğunun bir diğer ispatı...
    an itibariyle kafamdaki saçı bir kalem etrafına sarıp toplamaya çalışırken kendisinin başlığını solda gördüm ve töbebismillah çektim..
    bundan size ne..
    valla bence de..
    hadi bekleme yapmadan devam..
  • valla seksapeli o an ne yaptığıyla çok alakalı kadındır bu. (bkz: şehir efsanesi) misal ders çalışırken*, makale okurken yapıyorsa hiç de seksi falan görünmez bu tip kadın.****

şöyle şartları vardır bu eylemin: 1) saçlar uzun olacak (şu an omuzlarımda kestirdim mesela olmuyor şimdi, baya uzun olacak yani) 2) hafif kirli olacak saç. biraz evvel yıkanmış temiz saç ipek gibi kayıp gidiyor, kalem durmuyor bi türlü. 3) kalem hafif esneyebilen bir maddeden yapılmış olacak. yoksa kazık kadar sert kalemleri saçlara sokuşturmaya çalışırken kırıp mazaallah her tarafı mürekkep edebilirsiniz.***
  • çalıştığı anda sıcaktan bunalan uzun saçlı kadındır. bu kadın daha sonra not almak için de saçındaki kalemi kullanır. bunu yapmanın ardında hiçbir amaç yoktur. birşeyler okuyordur o anda ve başını kaldıramayacak kadar meşguldür. bu kadar basit.
hesabın var mı? giriş yap